Poslanecké grémium konštatovalo pochybenie pri voľbe členov Súdnej rady

BRATISLAVA – Pri štvrtkovej (23. 4.) voľbe členov Súdnej rady SR v pléne Národnej rady (NR) SR došlo k pochybeniu, keď sa informácie o hlasovaní dostali verejnosti skôr ako poslancom. V piatok sa na tom zhodlo poslanecké grémium. Informoval o tom podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) s tým, že do budúcna urobia technické opatrenia, aby sa to neopakovalo.

 

Poslanecké grémium v mene troch poslaneckých klubov zvolal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po tom, ako v pléne poslanci namietali možné pochybenie vzhľadom na medializovanie výsledkov voľby pred ich oznámením v pléne.

Poslanci parlamentu zvolili vo štvrtok za členov Súdnej rady SR advokáta Andreja Majerníka, bývalého predsedu Ústavného súdu SR Jána Mazáka a sudkyňu Alenu Svetlovskú.

Viac o téme: Alena Svetlovská, Andrej Majerník, Boris Kollár, členovia, grémium, informácie, Ján Mazák, konštratovanie, medializácia, Milan Laurenčík, námietky, opatrenia, plénum, pochybenie, poslanci, SaS, Sme Rodina, Súdna rada SR, verejnosť, voľba, výsledky

Súvisiace články