Poslankyňa TABÁK SI ZAVARILA! Pre kúpanie v chránenej oblasti ide po nej inšpekcia!

VYSOKÉ TATRY – Za kúpanie v jednom z Tatranských plies jej hrozí pokuta! Schladenie vo vodopáde v území s najprísnejším stupňom ochrany bude mať dohru. Fotografiu zo sociálnej siete, na ktorej sa poslankyňa Romana Tabak kúpe na mieste označenom ako Studenovodské vodopády, už rieši správa Tatranského národného parku. 

 

Zástupkyňa z rádov OĽANO Romane Tabák sa v priebehu jediného týždňa zadarilo vyrobiť hneď dva prešľapy. Síce s dobrým úmyslom, ale úplne nevhodne si uctila pamiatku slovenskej hereckej legendy Milana Lasicu. Romana Tabak si zverejnila video ako prišla pred vstup do hotela Tatra s kyticou a sviečkou v ruke. Pred vstupom do hotela položila kyticu a zapálila sviečku. Nebolo by na tom nič, keby tento akt nespravila priamo pri smetnom koši. Poslankyňa teraz baví celé Slovensko aj svojimi ďalším faux pas.

Video zverejnila na sociálnej sieti.
Zdroj: in Romana Tabák

 

Ďalšiu kauzu sa jej podarilo vyrobiť vo Vysokých Tatrách. Romana Tabák si totiž na sociálnej sieti zverejnila si foto na ktorej sa kúpe v priezračnom potoku obklopenom horami.  Miesto kde mala fotografia vznik označila ako Studenovodské vodopády. ktoré sa nachádzajú v chránenej oblasti s najprísnejším stupňom ochrany. Fotografia pobúrila ľudí na sociálnych sieťach a vyvolala veľký rozruch. Medzi nimi nechýbali ani ľudia správy Tatranského Národného Parku. Na fotografiu Tabák okamžite reagovali. „Správa Tatranského národného parku podá pre kúpanie sa poslankyne Národnej rady Romany Tabák v tatranskom horskom potoku podnet na Slovenskú inšpekciu životného prostredia“, reagovala hovorkyňa správy tatranského parku Bocková poukazuje na to, že akákoľvek propagácia zakázanej činnosti je nežiaduca. „Veríme však, že väčšina návštevníkov národného parku rešpektuje zákon a správa sa k prírode ohľaduplne,“ doplnila s tým, že „Po prešetrení podnetu môže uložiť fyzickým osobám, podnikateľom a iným právnickým osobám sankcie v zmysle zákona o ochrane prírody,“ povedala hovorkyňa.

Romana Tabak, Studenovodské vodopády

Romana Tabak zaujala svojim statusom na sociálnej sieti, kde sa kúpe v Studenovodských vodopádoch vo Vysokých Tatrách.
ZDROJ Foto: Prezident

Romana Tabak po kritike zverejnila príspevok, ktorým vysvetľuje vzniknutú situáciu. „Zle som označila miesto. Bol to potok, nie vodopády. V tom istom čase sa otužovali ďalší 3 ľudia,“ v ďalšom slede pokračovala, že „Som pripravená niesť zodpovednosť, ak som urobila niečo zakázané,“ nakoniec sa chcela ospravedlniť „Osobne som bola vedomá len zákazu kúpania sa v plesách písala vzápätí na sociálnej sieti. Ospravedlňujem sa“  uzavrela poslankyňa.

Poslankyňa Tabak opäť šokuje: Kúpanie v chránenej oblasti!

Poslankyňa NRSR sa svoj skutok snaží vysvetliť prostredníctvom instagramu.
Zdroj: ig Romana Tabák

 

Viac o téme: chránená oblasť, kúpanie, leto, OĽaNO, poslankyňa, schladenie, tabak, tatranské pleso

Súvisiace články