Poslankyni Tabák pomôže “napraviť reputáciu” aj Štátna ochrana prírody

VYSOKÉ TATRY – Štátna ochrana prírody ponúkne poslankyni Romane Tabák (OĽANO) spoluprácu pri propagácii zodpovedného turistického správania sa v národných parkoch a pri šírení popularity národných parkov a zážitkovej turistiky. Urobia tak po tom, čo sa zákonodarkyňa v lete okúpala v jednom z tatranských potokov v piatom stupni ochrany.

 

Poslankyňa Romana Tabak sa v júli otužovala v Studenovodských vodopádoch. Za svoj “priestupok” zaplatila pokutu vo výške 500 eur. Jej prehrešok sa snažia ospravedlniť viaceré orgány, ktoré sa skutkom zaoberali. Po tom, ako Tabák ďakoval vo videu za to, že promptne uhradila pokutu riaditeľ Inšpektorátu životného prostredia v Košiciach, pridali sa aj kompetentní zo Štátnej ochrany prírody. Tí poslankyni dávajú jedinečnú možnosť si nešťastné kúpanie odčiniť spoluprácou pri propagácii zodpovedného turistického správania. Poukazujú dokonca na to, že zákonodarkyňa pomohla odhaliť nedostatky v návštevnom poriadku TANAP-u.

ABSURDNÉ STANOVISKO! Riaditeľ inšpekcie NESKRÝVA VĎAČNOSŤ, že Tabák zaplatila o tisíce eur nižšiu POKUTU

Stanovisko Štátnej ochrany prírody

“Štátna ochrana prírody považuje pokutu, ktorú udelila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) v súvislosti s porušením zákona o ochrane prírody a krajiny za pohyb mimo vyznačeného turistického chodníka, za vec varovného gesta a na druhej strane priznáva, že poslankyňa svojím počínaním odhalila nedostatky v návštevnom poriadku TANAP-u,” avizovala Jana Žjak z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia.

Romana Tabak, Studenovodské vodopády

Romana Tabák sa za svoje správanie aj verejne ospravedlnila.
ZDROJ Foto: Prezident

Zároveň ocenila, že poslankyňa prejavila zodpovednosť a zaplatila pokutu vo výške 500 eur. Tabák zverejnila na sociálnej sieti fotografiu, ako sa kúpe v potoku na území TANAP-u, ako miesto označila Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Následne uviedla, že miesto zle označila. SIŽP dostala dva podnety na prešetrenie kúpania sa poslankyne. Jeden podnet prišiel zo Správy Tatranského národného parku (TANAP), druhý, občiansky, dostala inšpekcia elektronicky.

Viac o téme: kúpanie, NRSR, pokuta, Poprad, poslankyňa, Prešov, Romana Tabak, Vysoké Tatry

Súvisiace články