Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

POSLEDNÉ ULTIMÁTUM PRED ŠTRAJKOM! Autodopravcovia a poľnohospodári plánujú veľké protesty

Únia dopravcov Slovenska aj poľnohospodári pripravujú veľké protesty. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA  – Nový rok, staré problémy. Zdražovanie, nárast cien energií, daňové zaťaženie, byrokracia. Problémy, ktoré trápia všetkých Slovákov a ktoré sú z roka na rok väčšie. Aj preto sa schyľuje sa k ďalšiemu veľkému protestnému zhromaždeniu a štrajku.

 

Dva dôležité segmenty hospodárstva – poľnohospodári z Iniciatívy poľnohospodárov Slovenska a dopravcovia z Únie autodopravcov Slovenska sa dohodli na vzájomnej podpore požiadaviek a pripravujú protest. Ako informuje portál topspeed.sk poľnohospodári sú nespokojní tým, čo sa deje na Ministerstve poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR pod vedením ministra Samuela Vlčana. „Sú nespokojní s tým, čo sa tam deje personálne, absolútne ich rozhorčila kauza Sviniar štátneho tajomníka Kyseľa a nepáčia sa im aj personálne záležitosti v Lesoch SR,“ cituje topspeed.sk.

Iniciatívu poľnohospodárov Slovenska. Dopravcov naopak trápi budúcnosť. „Stále najvyššie daňové zaťaženie v rámci V4, neistá a nejasná budúcnosť mýtneho systému, vratka spotrebnej dane, absolútna ignorácia segmentu taxislužby, absentujúca pomoc segmentu dopravy, ale aj náležitosti týkajúce sa vodičov a hlavne chýbajúce koncepčné riešenia,“ sú argumenty Únie autodopravcov Slovenska.

 

Únia dopravcov Slovenska aj poľnohospodári pripravujú veľké protesty. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

K Iniciatíve poľnohospodárov Slovenska a k Únii autodopravcov Slovenska sa navyše pridal aj tretí partner – Asociácia Žltý Anjel Asistance 24. Asociácia sa snaží o legalizáciu a stransparentnenie segmentu odťahových služieb a asistenčnej pomoci na Slovensku. Ako uvádzajú súčasná vláda vôbec nerieši problémy, na ktoré sa roky poukazuje a ktoré sú nevyhnutné. „Za dva roky tejto vlády vyvíjali uvedené subjekty iniciatívy a snahu na riešenie problémov. Sú z toho len nekončené rokovania bez žiadnych konkrétnych riešení. Preto sa Únia autodopravcov Slovenska, Iniciatíva poľnohospodárov Slovenska a Asociácia Žltý Anjel Asistance 24 rozhodli podpísať spoločné memorandum uvedomujúc si potrebu vzájomnej podpory svojich požiadaviek. Preto sa rozhodli dať vláde posledné ultimátum predtým, než vyjdú spoločne do ulíc,“ napísali v ich stanovisku pre topspeed.sk

Dodávajú, že ich cieľom nie je rozoštvávanie už tak veľmi polarizovanej spoločnosti, ani žiadna politická iniciatíva. „Cieľom je bezodkladne prinútiť vládne strany, aby splnili svoje záväzky, ku ktorým sa zaviazali a pre ktoré dostali mandát od voličov. Aj poľnohospodári, dopravcovia aj asistenčné služby si uvedomujú zodpovednosť a zároveň aj potrebu okamžitých riešení,“ konštatujú Únia autodopravcov Slovenska, Iniciatíva poľnohospodárov Slovenska a Asociácia Žltý Anjel Asistance 24.