Spoločnosť Domáce Top

Postrelené dievča z Obchodnej ulice sa má dobre. Nehrozia jej trvalé následky

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Bola v zlý čas na zlom mieste. Reč je o mladej 15-ročnej dievčine, ktorú omylom postrelili pri piatkovej streľbe v centre Bratislavy. Záchranári ju okamžite previezli do Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch, kde jej lekári z tela vybrali projektil. Podľa informácií Glob.sk bolo už dievča preložené na klasické oddelenie, kde je pod dohľadom lekárov. Veľkým šťastím bolo, že jej projektil nepoškodil orgány.

 

K nešťastnému incidentu došlo v piatok popoludní, keď sa na Obchodnej ulici v Bratislave policajti snažili zneškodniť agresora. Ten sa po známom bratislavskom bulvári pohyboval ozbrojený. Napriek tomu, že sa policajný zákrok, ktorého súčasťou bola aj streľba do zeme, udial na jednej strane ulice, zasahujúci muži zákona omylom zasiahli aj maloleté dievča. To v tom čase prechádzalo po druhej strane.

Informácie o postrelení 15-ročnej študentky priniesol Glob.sk s tým, že ju v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch čaká operácia. Počas nej jej z tela mali vybrať projektil. Informácie následne potvrdili aj policajti, podľa ktorých nebolo dievča v ohrození života. To, ako k zraneniu dievčina prišla však polícia vysvetliť v danej chvíli nevedela. Celú vec tak bude prešetrovať inšpekcia ministerstva vnútra. 

Bez trvalých následkov

Podľa informácií Glob.sk sa má zranené dievča v súčasnosti dobre. Predpokladá sa, že ju zasiahol odrazený projektil zo zeme, ktorý sa uchytil v panvovej kosti. Ten jej následne počas operácie mali lekári vybrať. Zranenia, ktoré dievča utŕžilo, našťastie neboli devastačné. Podľa našich informácií malo ísť o čistý priestrel bez poškodenia orgánov a trvalých následkov. Po operácií preložili lekári dievčinu z ARO na normálne oddelenie.

Incidentu predchádzal útok na colníka

Streľbe na Obchodnej ulici predchádzal útok daného muža na colníka Finančnej správy, ktorý bol v tom čase na ministerstve financií. Dôvod, prečo muž colníka napadol, doteraz nie je známy. V piatok popoludní tak prijali v Univerzitnej nemocnici Bratislava aj dvoch dospelých mužov – agresora a colníka z Finančnej správy. Obaja sa podrobili operácií a sú v stabilizovanom stave. Agresor je v umelom spánku. Ako včera informovala Finančná správa, zdravotný stav ich kolegu je dobrý a umožnil, aby ho lekári preložili na štandardné lôžkové oddelenie. “Informovať sa o jeho zdravotnom stave sa boli priamo v nemocnici aj guvernér NBS a bývalý minister financií Peter Kažimír a prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová spoločne s priamymi nadriadenými nášho kolegu. Veríme, že náš kolega, rovnako ako ostatní zranení zo včerajšej tragickej udalosti, sa rýchlo zotavia,” uviedla inštitúcia na sociálnej sieti.