Kauzy Domáce Top

Polícia obvinila z Kuciakovej vraždy až tri osoby. Dnes zbalila ďalšie

Policajný zásah v Kolárove v súvislosti s vraždou novinára a jeho snúbenice. Zdroj: TASR / Milan Drozd

BRATISLAVA – Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej nabralo rýchly spád. Polícia včera pri mimoriadnom zásahu zadržala osem osôb – medzi nimi aj vraha mladej dvojice. Noc strávili v cele policajného zaistenia. Troch páchateľov obvinili, zvyšných päť ľudí prepustili na slobodu.

 

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili vo februári tohto roka. Včera v skorých ranných hodinách polícia spustila rozsiahlu akciu, aby zadržala osoby podozrivé z tohto trestného činu.

„Môžeme potvrdiť, že počas včerajšej policajnej akcie bolo so súhlasom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry zadržaných 8 podozrivých osôb. Po ich vypočutí bolo 5 osôb zo zadržania prepustených a 3 osobám (T. S, M. M., Z. A.) bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy,” potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Polícia bližšie informácie k prípadu zatiaľ neposkytuje. Vyšetrovateľ momentálne vykonáva podľa Predajňovej úkony s obvinenými. “Na ich základe spracuje podnet pre prokurátora na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby,” dodala prokuratúra.

Keďže páchateľov vzali do cely policajného zaistenia včera, prokurátor musí podať návrh na vzatie do väzby najneskôr do nedeľe. “Ďalšie informácie nie je možné aktuálne poskytnúť. Prokuratúra bude informovať v najbližších dňoch,” dodala Predajňová.

Na prokuratúru reagovala na sociálnej sieti aj polícia. “Vyšetrovací tím je presvedčený o vine týchto osôb. Všetci zasahujúci policajti a vyšetrovací tím spravili maximum preto, aby vinníci mohli byť potrestaní. Teraz o ich osude bude rozhodovať prokurátor a súd,” uviedol policajný zbor na facebooku.

Bližšie informácie podá polícia až budúci týždeň. “Vzhľadom na to, že národná protizločinecká jednotka v súvislosti so včerajším zásahom v Kolárove naďalej pokračuje vo vykonávaní procesných úkonov, bude možné informácie súvisiace s prípadom alebo zadržanými osobami poskytnúť najskôr budúci týždeň.” Verejnosť aj novinársku obec žiada polícia o trpezlivosť.  “Polícia potrebuje čas a priestor na pokračovanie v dobre rozbehnutom procese,” reagoval policajný zbor na sociálnej sieti.

Zásah sa orgánom činným v trestnom konaní podarilo do poslednej chvíle utajiť. Do Kolárova nabehli príslušníci protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry o 4.00 hodine ráno.

Polícia obvinila z vraždy novinára a jeho snúbenice tri osoby. Zdroj: SITA/Diana Černáková

Ďalšia razia

Dnes polícia zasiahla v Komárne, kde je v jednom z domov prítomné opäť Lynx Commando – teda elitné komando z Útvaru osobitného určenia. V dome má podľa televízie JOJ bývať 44-ročná Alena, ktorá podľa obyvateľov Komárna tlmočila pre podnikateľa Mariána Kočnera, o ktorom písal zavraždený Kuciak. Kočner je momentálne vo väzbe.