Spoločnosť Zahraničné

Požiar si vynútil evakuáciu brazílskej nemocnice. Dve pacientky zomreli

Zdroj: TASR / AP

RIO DE JANEIRO – Požiar vypukol v utorok v jednej z hlavných nemocníc v brazílskom meste Rio de Janeiro a záchranári museli evakuovať najmenej 200 ľudí, niektorých pacientov odtlačili priamo na lôžkach na kolieskach. Dve ženy, ktoré boli hospitalizované vo vážnom stave s ochorením COVID-19, počas evakuácie zomreli. Informovala o tom nemocnica, ktorú citovala tlačová agentúra AP.

 

Požiar sa rozhorel v suteréne jednej z niekoľkých budov, ktoré tvoria Federálnu nemocnicu Bonsucesso, a k oblohe sa odtiaľ valil hustý čierny dym. Uviedol to hovorca hasičského zboru Lauro Boto. Pacienti unikali z nemocnice na invalidných vozíkoch alebo aj s barlami, iných na lôžkach odtlačili do bezpečia nemocniční zamestnanci. Nemocnica oznámila, že pacientky, ktoré zomreli, mali 42 a 82 rokov.

V okolí nemocnice sa zhromaždili desiatky vystrašených príbuzných pacientov v nádeji, že zistia, čo sa stalo s ich rodinnými príslušníkmi. Hasiči nakoniec plamene uhasili. Prebieha vyšetrovanie príčiny požiaru. Vlani vydal verejný ochranca práv správu, že v nemocnici je málo detektorov dymu a ďalších opatrení na zabránenie požiaru, a varoval, že pacienti aj nemocničný personál sú ohrození.