Spoločnosť Domáce Top

VIDEO Poznáme najpopulárnejšie videá roka. V slovenskom rebríčku dominuje obľúbená reklama na ponožky

Zdroj: YouTube

BRATISLAVA – Konečne sme sa dočkali. Kanál YouTube zverejnil najobľúbenejšie videá za tento rok. Slováci poriadne prekvapili. Medzi nahrávkami sa objavila obľúbená reklama na ponožky. Bodaj by nie, pieseň z videa si pospevujú nielen deti, ale aj dospelí. Zrejme najšokujúcejším výsledkom je hneď ďalšia priečka. 

 

Každoročne mnoho Slovákov čaká na zverejnenie najpopulárnejších videí na platforme YouTube Rewind. Tá zverejňuje, ktoré videá sa stali za daný rok najobľúbenejšie. Nejde len o rebríček obľúbených videí na Slovensku, ale o celosvetové poradie. Mnohé krajiny ešte stále čakajú na svoje rebríčky, dokonca tento rok sa tradičný YouTube Rewind ruší. Je to akási rekapitulácia aktuálneho roka na platforme YouTube. Dôvodom je pandémia, ktorá zasiahla celý svet. Rewind by sa mal vrátiť zase budúci rok. Na najpopulárnejšie videá celosvetovo tak môžeme zabudnúť. Súčasťou sú napríklad aj hudobné a nehudobné videá s najväčším počtom lajkov.

Tohtoročný slovenský rebríček videí zostavil YouTube na základe počtu zhliadnutí, komentárov, lajkov či zdieľaní. Aj keď Slováci väčšinu času strávili kvôli pandémii doma na internete, ich zvyky týkajúce sa sledovaného obsahu sa v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi príliš nezmenili. Divákov na YouTube bavia zábavné videá či bizarné príbehy a čo sa týka hudby, tak v tejto sfére nemajú na Slovensku konkurenciu hip-hop a rap.

Keďže videá sú rôzneho druhu, nehudobný rebríček zostavili na základe spravodlivých pravidiel. Do rebríčka sa mohlo dostať iba jedno video od konkrétnej skupiny či interpreta. Ak mal napríklad tvorca viacero videí v najlepšej 10, vybralo sa iba video s najvyšším hodnotením. Mnohé videá sa k vrcholu môžu priblížiť, no publikované rebríčky zahŕňajú vždy len TOP 10.

Najpopulárnejšie nehudobné videá 2020 – Slovensko

Niet pochýb, že najpopulárnejším nehudobným videom sa stala práve reklama spoločnosti Dedoles. Po Slovensku nechodí veľa ľudí, ktorí by nepoznali ich slávne ponožky. Reklama na zábavné oblečenie vyskakuje už aj z chladničiek a na Vianoce o ich produkty tiež nie je núdza. No a chytľavá melódia dostala azda každého.

 

Pes na snowborde

Do rebríčka najpopulárnejších nehudobných videí sa dostala tiež reportáž televízie Joj. Redaktorka zavítala do Michaloviec, kde sa mladík po autonehode vyznamenal. Tvrdil, že v aute mal psa na snowboarde, podľa jeho slov mu prepol pesničku. To spôsobilo jeho nepozornosť za volantom. Do rebríčka sa dostali aj známi youtuberi Zrebný & Frlajs či Expl0ited. Ľudí zaujímal aj vlog od Momy.

 

 1. Minútová verzia – Veselé ponožky, čo nemajú páru – Oficiálna Dedoles reklama – Dedoles
 2. Vodiča vyrušil pes na snowborde (NOVINY TV JOJ) – Televízia JOJ
 3. Typy frajerov vo vzťahu | Zrebný & Frlajs – Zrebny & Frlajs
 4. KÚPIL SOM SI VYSNÍVANÝ BYT – Expl0ited
 5. 60 Days Build Millionaire Underground Swimming Pool House – Mr. Tfue
 6. SuperStar – Sexy Timotej Májsky – Televízia Markíza
 7. MÁM NOVÝ BYT, NOVÉ AUTO A…zásnuby? – MOMA
 8. Ženy odpovedajú na otázky, ktoré sa muži hanbia opýtať – Nasklee
 9. Ondra Vlček (OndraVlcek) – RECAST – Duklock
 10. Otázky a Odpovede s MOONOM – Klarisa

 

Najpopulárnejšie hudobné videá 2020 – Slovensko

Rebríčku slovenských hudobných videí žánrovo dominuje rap a hip-hop. Najpopulárnejším hudobným videom sa stala pieseň Toto leto, ktorú naspievala speváčka Sima s Kalim. Do prvej desiatky sa dostala prevažne domáca produkcia.

 

 1. SIMA feat. KALI – Toto leto (prod. H0wdy & Gajlo) – SIMA official
 2. 6IX9INE- GOOBA (Official Music Video) – Tekashi 6ix9ine
 3. SEPAR – OG (Official Video) – DMS RECORDS
 4. Hrdza – Slovensko moje, otčina moja (SVIŇA – titulná pieseň) – CinemArt SK
 5. Future – Life Is Good (Official Music Video) ft. Drake – FutureVEVO
 6. Peter Bič Project – Stoj – PeterBicProjectVEVO
 7. EGO – PUMPA feat. BEN CRISTOVAO x SIMA prod. TOMÁŠ GAJLÍK x BIIZA – PODZEMIE
 8. Kontrafakt – Pocity feat. Sima (Official Video) – DONFANTASTICKYPESS
 9. Nerieš – Ruka Na Volante |Official Video| – NeriesOfficial
 10. Separ ft. Tina – Všetci za jedného (prod. Tomi Popovič) – DMS RECORDS

 

Pestrý minulý rok

Pozrite si prehľad populárnych videí minulého roka – TU. Slovenské rebríčky vtedy ovládol zápas Oktagon MMA s Attilom Véghom a Karlosom Vémolom. Do rebríčka najpopulárnejších nehudobných videí sa dostala aj nahrávka Mariana Kočnera, kde vypočúva Dobroslava Trnku, prečo s kamarátmi vydierali šéfa Penty Jaroslava Haščáka nahrávkou Gorily.

Najpopulárnejším hudobným videom sa stala pieseň Srdce nehasnou, ktorú naspieval legendárny spevák Karel Gott so svojou dcérou Charlotte Ellou.

Samozrejme, nechýbali ani populárne videá celosvetovo. Medzi najpopulárnejšie hudobné video sa dostala skladba Con Calma od Daddy Yankee & Snow. Najlajkovanejším videom bola pieseň Señorita od Shawna Mendesa a Camily Cabello. No a prvenstvo v kategórii nehudobné video s najväčším počtom lajkov získal klip Make This Video The Most Liked Video On Youtube.

 

Mohlo by vás zaujímať: