Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

POZOR Google už nikdy NEBUDE ako predtým: Výrazné ZMENY prichádzajú aj na Slovensko

google
Ilustračná foto | ZDROJ: Pexels

SLOVENSKO – Ak používate internet, neobchádza vás ani Google a jeho služby. Ako spoločnosť informuje na svojom blogu, v týchto dňoch sa zmení vzhľad a funkcionalita jednotlivých častí. Najvýraznejšie zmeny čaká hlavne Google Disk.

 

Dôvodom zmien je nové používateľské rozhranie Google Material Design 3. Ten je navrhnutý na jednoduchšie ovládanie. Nemusíte sa preto obávať, že by ste niečo po týchto zmenách nevedeli nájsť. Čaká vás hlavne nový modernejší dizajn a pár vylepšených funkcií.

Čo prinesie nový Google Disk?

V prvom rade sa zmení jeho celkový vzhľad. Čaká na vás nové vyhľadávanie, vďaka ktorému budete môcť rýchlejšie nájsť to, čo potrebujete. Okrem toho pribudnú aj detaily o jednotlivých dokumentoch priamo v ich náhľade na hlavnej stránke.

Zmena čaká aj Google dokumenty, tabuľky a prezentácie. Horná lišta prinesie jednoduchšie a prehľadnejšie rozhranie, takže rýchlejšie nájdete tie najpoužívanejšie funkcie. Zmeny nastanú aj v komentároch a poznámkach, kde pribudne viac možností. Okrem toho pribudne ikonka hodín v pravom hornom rohu. Ide o rýchle zobrazenie informácií o dokumente, ktoré zahŕňa napríklad poslednú úpravu alebo históriu úprav.

google doc
Zmena v Google dokumentoch. | ZDROJ: Google

Google Keep je dostupná ako widget

Google Keep je aplikácia, ktorá slúži ako poznámkový blog. Ak máte zariadenie s operačným systémom Android, jednu takúto poznámku môžete “pripnúť” na domovskú obrazovku prostredníctvom widgetu. Vďaka tomu budete mať k svojim poznámkam rýchly a jednoduchý prístup, čo môže zvýšiť aj vašu produktivitu.

google keep
Aplikácia Google Keep ako widget. | ZDROJ: Google

Nové funkcie v Google Chat

Od 13. marca môžu používatelia Google Chatu očakávať nové vylepšené funkcie, ktoré sa začnú objavovať postupne. Týkajú sa najmä sekcie “Spaces”, v ktorej môžete používať skupinové úlohy alebo konverzácie. Po novom bude môcť správca priestoru zabezpečiť, aby boli konverzácie efektívnejšie. Môže si vybrať, či členovia môžu meniť podrobnosti o priestore či pridávaní členov a taktiež môže ovplyvňovať moderovanie diskusie.

google chat
Služba Google Chat | ZDROJ: Google

Google neustále pracuje na svojich vylepšeniach. Toto je len časť zmien, vybrali sme pre vás tie, ktoré reálne môžete pravidelne používať. Čo na to hovoríte?