Domáce

POZOR! Medvedicu s mláďaťom spozorovali v Liptovskom Hrádku

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – Medveďa, ktorý sa mal v utorok (20. 7.) pohybovať za rodinnými domami na Ulici Kpt. Nálepku v Liptovskom Hrádku, bude monitorovať zásahový tím. Mesto Liptovský Hrádok o tom informovalo na oficiálnej webovej stránke.

“Obyvateľ mesta pri venčení psa spozoroval medvieďa, ktoré vybehlo spoza kríkov za rodinnými domami. Počul, ako sa medvedica rozbehla za medvieďaťom, ktoré utekalo pred psom,” priblížil náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku Marek Murín.

Pohyb medveďa na území mesta a mestskej časti Dovalovo monitorujú už približne mesiac. Videli ho aj v lesíku pri rieke Belá, čo je kataster susednej obce Liptovský Peter. Povinnosťou mestskej polície je situáciu monitorovať a poznatky hlásiť Zásahovému tímu pre medveďa hnedého. “Mestská polícia nemá kompetencie zo zákona zasiahnuť voči medveďovi, len keby priamo ohrozoval život a zdravie ľudí,” ozrejmil Murín.

Zásahový tím si v utorok pozrel lokality, v ktorých bol medveď spozorovaný. “Bol nám prisľúbený monitoring aj v nočných hodinách pomocou termovízie. Prijmú úvodné opatrenia a potom uvidíme, aký bude ďalší postup,” vysvetlil náčelník mestskej polície. Doplnil, že mestská polícia bude vďačná za každý podnet v súvislosti s výskytom medveďa. Budú tak môcť promptne reagovať a informácie poskytnúť zásahovému tímu. Obyvateľov zároveň vyzývajú k zvýšenej pozornosti.