Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

POZOR Slovenská banka VARUJE pred HROZBOU: Toto nerobte, inak prídete o PENIAZE!

pozor, peniaze, banka
Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay

BRATISLAVA – Na internete čelíme každodenne rôznym hrozbám a podvodníkom, ktorí striehnu na naše peniaze. Preto by ste si mali dvakrát rozmyslieť, aké stránky budete navštevovať alebo kde budete zverejňovať svoje osobné či platobné údaje. Predídete tak zbytočnej strate svojich úspor.

 

Národná banka Slovenska na svojej stránke varuje pred možnou hrozbou. Upozorňuje na aktivity spoločnosti Skills Profit, ktorá ponúka možnosť investovať cez ich webovú stránku https://skills-profit.com. Investovanie je v súčasnosti veľmi populárne, no mnohí ľudia sa v ňom nevyznajú, a tak zveria svoje peniaze aj nedôveryhodným subjektom.

peniaze
Ilustračné foto | ZDROJ: Pixabay

 “Oslovuje potenciálnych investorov aj v mene NBS, pričom na vzbudenie dôveryhodnosti využíva sfalšované listiny, obsahujúce logo NBS a pečiatky a podpisy zástupcov NBS,” varuje banka. Ďalej tiež uvádza, že činnosť spoločnosti nepodlieha dohľadu NBS. Nemá dokonca udelené žiadne povolenie NBS na výkon činnosti v oblasti finančného trhu na Slovensku a nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS.

V prípade, že by investovanie nedopadlo tak, ako by ste chceli, o svoje úspory môžete ľahko prísť. “Finančné prostriedky investované prostredníctvom tejto spoločnosti nie sú kryté Fondom ochrany vkladov ani Garančným fondom investícií,” dodáva NBS.


Ďalšia SLOVENSKÁ banka ruší ZÁKLADNÚ službu! Pozor, TOTO už v pobočkách NEVYBAVÍTE


NBS dlhodobo upozorňuje ľudí, aby dobre zvážili, komu budú dôverovať a s ktorým subjektom vstúpia do zmluvného vzťahu. Vždy si preto overujte jednotlivé spoločnosti a vyberajte si len tie overené a spoľahlivé. Oprávnenie na podnikanie jednotlivých subjektov si môžete preveriť na stránke NBS.