Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

POZOR Sťahujú OBĽÚBENÚ pastu: Objavili v nej zákernú BAKTÉRIU

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Jaroslav Novák, FB/Polícia

BRATISLAVA – Dm drogéria len pred pár dňami informovala o nebezpečnej múke, ktorú musela stiahnuť z predaja. V piatok ráno na svojom webe zverejnila ďalší oznam o stiahnutí produktu, ktorý môže ohroziť ľudské zdravie.

 

Dm drogéria informuje o stiahnutí z predaja dmBio tahin sezamovej pasty s hmotnosťou 250 g a dátumom minimálnej trvanlivosti 21.02.2025 a 25.02.2025. Dôvodom je preventívna ochrana spotrebiteľov.


VAROVANIE! Túto múku sťahujú z predaja: Doma ju majú mnohí


Ako spoločnosť uvádza vo svojom ozname, nie je možné vylúčiť, že sa v sezamovej paste môže vyskytovať salmonela. “Konzumácia potravín kontaminovaných salmonelou môže spôsobiť hnačku, bolesť brucha a občas aj zvracanie a miernu horúčku. Príznaky spravidla po niekoľkých dňoch odznejú samé. Pri pretrvávajúcich príznakoch odporúčame vyhľadať lekára,” varuje obľúbená drogéria Slovákov.

DM stiahnutie z predaja
dm drogéria sťahuje nebezpečný výrobok. ZDROJ: mojadm.sk

Z dôvodu ochrany svojho zdravia tento produkt radšej nepoužívajte a prineste ho do ktorejkoľvek predajne, kde vám zamestnanci poskytnú ďalšie informácie ohľadom postupu pri jeho vrátení. “Kvalita a bezpečnosť  výrobkov  sú  našou  najvyššou  prioritou, a preto sa úprimne ospravedlňujeme za vzniknutú situáciu a komplikácie,” dodáva dm drogéria na záver.