Spoločnosť Domáce GPlus Top

Pozor, supermarkety menia otváracie hodiny. Počas týchto dní nekúpite nič

Zdroj: Glob.sk I David Duducz

BRATISLAVA – Otváracie hodiny obchodných reťazcov sú počas vianočných sviatkov výrazne pozmenené. Obchodné centrá však mysleli aj na oneskorencov. Nakúpiť dokonca môžete aj počas Štedrého dňa. Niektoré reťazce otvoria už počas štátnych sviatkov či Silvestra.

 

Najväčšie obchodné reťazce, ktoré navštevujeme takmer každý deň si uvedomujú, že vianočné sviatky rozprúdili zvýšený záujem o ich sortiment. Preto sa snažia čo najviac posilniť svoje pracovné tímy. Upravili tiež otváracie hodiny, aby aj oneskorenci stihli pripraviť pre svojich najbližších dokonalú štedrovečernú večeru. Väčšina obchodov má otvorené medzi sviatkami.

V obchodnom dome TESCO nakúpite aj na poslednú chvíľu 24.decembra. Zatvorené však budú mať počas Prvého aj Druhého sviatku vianočného. Výnimkou sú čerpacie stanice, ktoré 26.decembra budú otvorené od 8:30 do 20:00. Medzi sviatkami, teda od 27. – 30.decembra, fungujú predajne Tesco v skrátenom režime od 7:00 do 18-tej hodiny. Silvestrovské občerstvenie v tomto supermarkete nakúpite aj 31.decembra do 18-tej hodiny. Začiatok roka bude náročnejší. Tesco avizuje, že svoje predajne bude mať počas 1.januára a 6.januára zatvorené. ,,Služba Tesco Online nákupy bude mať tiež upravené prevádzkové hodiny. Zákazníci ju môžu využívať nepretržite až do 23. decembra 2018. Rozvoz objednávok bude pozastavený 24. až 26. decembra 2018, na Nový rok a 6. januára na Troch kráľov. Na Silvestra bude služba obmedzená do 16.00 hod.,” uviedla hovorkyňa Tesco Stores SR Eva Čekovská s tým, že od 2. Januára 2019 bude mať služba, ale aj predajne opäť bežnú prevádzku.

Zdroj: pixabay.com

Ani Kaufland nezanevrie na svojich zákazníkov 24.decembra. V tento deň od 6-tej do 11-tej hodiny môžete kúpiť posledné drobnosti, ktoré vám chýbajú. Zatvorené však bude v Prvý a Druhý sviatok vianočný. Počas bežných pracovných dní, teda od 27. do 29.decembra, môžete nakupovať od 7:00 do 21:00. O hodinu neskôr otvára Kaufland nasledujúci deň. Pokiaľ nemáte nakúpené na Silvestra, nezúfajte. 31.decembra má Kaufland otvorené takmer celý deň (8:00-18:00). Na Nový rok však nepočítajte s tým, že bude otvorené. 1. a 6.januára je aj tento supermarket zatvorený.

Počas sviatkov bude mať otvorené aj LIDL. Aj tu budete môcť nakúpiť aj v Štedrý deň do 11-tej hodiny. Lidl, rovnako ako aj iné obchodné reťazce, bude mať od 25. do 26.decembra svoje brány zatvorené. Zákazníci si tak budú môcť nakúpiť až medzi sviatkami. Len do tretej popoludnia máte poslednú  možnosť zaobstarať si chýbajúce silvestrovské špeciality. Nezabudnite však na štátny sviatok 1.januára. V tento deň, kedy si pripomíname vznik Slovenskej republiky, nebudete môcť nakupovať ani tu.

Spoločnosť BILLA  svoje otváracie hodiny prispôsobila nasledovným spôsobom. 24.decembra síce bude mať otvorené, ale len do 11-tej hodiny. Prvý a druhý sviatok vianočný bude mať rovnako ako iné reťazce zatvorené. Otvorené bude ako v bežné pracovné dni aj dni medzi sviatkami. 

Nielen reťazce s potravinami majú upravené otváracie hodiny. Obchodné centrá plné kaviarní, reštaurácii  či obchodov si rovnako pozmenili svoje otváracie doby. Darčeky na poslednú chvíľu si môžete zakúpiť do 12-tej hodiny aj na Štedrý deň. Prvý a Druhý sviatok vianočný oddychujete nielen vy,  ale aj pracovníci nákupných centier. Využiť povianočné zľavy môžete od 27. do 30.decembra, kedy budú nákupné centrá otvorené ako v bežné pracovné dni. 31.decembra môžete nakupovať do 16-tej hodiny. Na Nový rok a na Troch kráľov sú veľké nákupné centrá zavreté.

Galéria
Počas Štedrého dňa nakúpia aj oneskorenci. Zdroj: Glob.sk / David Duducz
Počas sviatkov bude mať otvorené Tesco, Kaufland, Billa, Lidl, Coop Jednota či Metro. Zdroj: BILLA
V kamenných predajniach vymeníte tovar okamžite. Zdroj: Glob.sk I David Duducz
navigate_before
navigate_next