Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNY ONLINE! VIDEO Masívne dažde zaplavujú cesty: Celé Slovensko je POD VODOU

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – S teplým počasím začína prichádzať aj zvýšený počet búrok. Tie so sebou môžu priniesť aj rôzne nebezpečné javy. Utorok bude na území Slovenska poriadne búrlivý, preto by ste sa mali vopred pripraviť.

 

Uplynulý víkend sme si mohli užívať priam letné teploty. Dnešný deň so sebou prináša tiež príjemné teploty, no popoludní sa počasie na väčšine územia výrazne zmení. Žiaľ, k horšiemu. Ako informujú odborníci z iMeteo.sk, Slovensko zasiahnu silné búrky, ktoré vzniknú vplyvom studeného frontu.

 

19:10 Aktualizávia V Bratislave došlo k čiastočnému zaplaveniu cestných komunikácií a následnej tvorbe kolón. V súvislosti s aktuálnymi poveternostnými podmienkami o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

“Vyzývame vodičov, ak je to možné, aby počkali s presunom motorovými vozidlami do doby poklesu vody na cestných komunikáciách,” uviedla. Polícia vodičov taktiež upozorňuje, aby zvýšili opatrnosť, znížili rýchlosť jazdy a dbali na bezpečnosť v cestnej premávke.

18:51 Aktualizácia Aj nad Pezinkom zúri búrka. Takúto unikátnu fotografiu blesku sa podarilo zachytiť čitateľke imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk

18:40 Aktualizácia Vodiči varujú aj v okrese Prievidza. Medzi Chrenovcom a Jalovcom začína z kopcov stekať voda na hlavnú cestu a s tým aj štrk, kamene a blato.

18:23 Aktualizácia Situácia sa ani po niekoľkých hodinách na západnom Slovensku neukľudňuje. Policajti varujú vodičov: “V súvislosti s aktuálnymi poveternostnými podmienkami upozorňujeme vodičov, že na území Bratislavy došlo k čiastočnému zaplaveniu cestných komunikácií a následnej tvorbe kolón. Z toho dôvodu vyzývame vodičov, ak je to možné, aby počkali s presunom motorovými vozidlami do doby poklesu vody na cestných komunikáciách. Taktiež upozorňujeme vodičov, aby pri presune vozidlom zvýšili opatrnosť a dbali na bezpečnosť v cestnej premávke.”

18:00 Aktualizácia Dážď vytopil aj nákupné centrum Aupark v Bratislave! Voda sa valí po celej dlážke na toaletách.

Galéria
Podlaha v nákupnom centre v BA. ZDROJ: Tip čitateľa
Podlaha v nákupnom centre v BA. ZDROJ: Tip čitateľa
navigate_before
navigate_next

17:40 Aktualizácia V Banskobystrickom kraji na niektorých miestach dokonca masívne sneží.

17:24 Aktualizácia Policajti varujú pred povodňami v okrese Senica. Je tam kompletne zaplavená cesta. “Upozorňujeme vodičov, že z dôvodu očakávanej búrky sú zaplavené niektoré úseky cesty II/500 Senica – Kunov, ale aj v okolí obce Sobotište. V obci Kunov majú dokonca nahlásený aj vytopený rodinný dom. Na miestach pomáhajú dobrovoľní hasiči,” píšu policajti na sociálnej sieti.

ZDROJ: KR PZ TN

Husté blato nahlásili vodiči aj na hlavnom ťahu cesty I/51 z Trstína na obec Boleráz. Cesta je stále prejazdná.
Búrka momentálne úraduje aj v meste Trnava. Zvýšte preto opatrnosť na cestách, dodržiavajte dostatočné odstupy medzi vozidlami, rýchlosť jazdy prispôsobte aktuálnym poveternostným podmienkam.

17:20 Aktualizácia Aktuálne na ceste medzi obcami Kokava nad Rimavicou a Lehota nad Rimavicou. Dnes veľký pozor hlavne počas prechodu búrok, kedy môže prísť k podobnému zaplaveniu komunikácii.

17:18 Aktualizácia Silná búrka v obci Kokava nad Rimavicou v Poltárskom okrese spôsobila v utorok popoludní povodeň. Potvrdil starosta obce Ján Chromek s tým, že zranenia obyvateľov ani úmrtia však zatiaľ neevidujú.

Pripomenul, že voda je vyliata na ceste, najhoršia situácia je podľa jeho slov v miestnych častiach Kyseľovo a Vlkovo. “Je to najhoršia povodeň po tej, ktorá bola v roku 2011,” povedal. Objasnil, že o škodách bude vedieť informovať neskôr.

Ako ďalej uviedol, na mieste sú aj dobrovoľní hasiči. Samospráva svojich občanov vyzýva, aby v súvislosti s mimoriadnou udalosťou v Kokave nad Rimavicou vzniknuté škody nahlásili na obecnom úrade.

Meteorológovia očakávajú v utorok na Slovensku intenzívne prehánky a búrky. Výstraha 2. stupňa pred búrkami aktuálne platí v okresoch Brezno, Detva, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Lučenec.

17:00 Aktualizácia Nie len na západe trápi obyvateľov silný dážď a krupobitie. Aj na stednom Slovensku, konkrétne v Žilinskom kraji v obci Mojš, spôsobuje Slovákom extrémne počasie patálie. Najmä vodičom.

16:38 Aktualizácia Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred prívalovými povodňami aj v Bratislave.

Búrky v hlavnom meste neutíchajú.

Na niektorých miestach dokonca vyvrátili stromy na chodníky a cesty. Zasahovať museli hasiči.
ZDROJ: Tip čitateľa

15:55 Aktualizácia Vo viacerých okresoch hrozia prívalové povodne a silné búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahy prvého a druhého stupňa, o ktorých informuje na svojom webe.

V okresoch Trnava, Senica, Myjava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Brezno, Lučenec, Detva, Poltár, Rimavská Sobota a Revúca vydali meteorológovia výstrahy pred prívalovou povodňou druhého stupňa. “Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,” upozornili.

11: 30 Aktualizácia Od skorého rána meteorológovia varujú pred silnými prívalovými dažďmi. Na obed vydali v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto výstrahu 2. stupňa. Hrozí tam totiž prívalová povodeň.

“Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín,” uviedol SHMÚ. Je podľa neho predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovať.

Meteorológovia varujú v utorok pred búrkami. Výstraha 1. stupňa platí pre západné a stredné Slovensko a časť východu krajiny. Búrky môže sprevádzať prudký lejak, silný vietor a krúpy.

Búrky prídu v dvoch vlnách

Meteorológovia hovoria o tom, že búrky prídu v dvoch vlnách, pričom každá bude iná. Už okolo poludnia sa začnú formovať prvé búrky v horských oblastiach a na území stredného Slovenska. “Tieto búrky by mali byť sprevádzané silnejšími zrážkami a v ich strede sa môžu vyskytnúť aj ojedinelé krúpy. Búrky budú lokálneho charakteru, a tak hrozia na malej oblasti pomerne výdatné zrážky, ktoré môžu spôsobiť lokálne zatopenie,” varujú odborníci.

Ilustračné. Zdroj: TASR / Dano Veselský

Druhá vlna by mala doraziť popoludní. Nad Rakúskom a Českom sa majú formovať frontálne búrky, ktoré by okolo 15. hodiny mali doraziť nad západné a severozápadné Slovensko. Postupne by sa mali presunúť aj na stred. Smerom na východ budú slabnúť.

Hrozí na našom území aj tornádo?