Regióny Bratislava Top

POZOR! Známy obchodný reťazec odhalil v mäse NEBEZPEČNÚ baktériu: Nemáte ho doma aj vy?

Ilustračný záber. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Ľudia by mali byť skutočne ostražití a dávať si pozor na to, čo kupujú. Na trh sa totiž dostávajú produkty, ktoré nespĺňajú potrebnú kvalitu a v niektorých prípadoch dokonca môžu ohroziť zdravie ľudí. Jedným z takých je aj nedávny mäsový výrobok, ktorý sa objavil na pultoch známeho obchodného reťazca Lidl. Odhalili v ňom nebezpečnú baktériu.

 

Na pultoch populárnych obchodných reťazcov sa objavujú aj výrobky, ktoré ohrozujú zdravie človeka. Nedávno sa takýto produkt objavil v regáloch veľkého slovenského obchodného reťazca Lidl.

Ten mal obsahovať nebezpečnú baktériu listériu. Podľa Úradu verejného zdravotníctva táto baktéria spôsobuje listeriózu, čo je ochorenie, ktoré “môže prebiehať podobne ako ľahké chrípkové ochorenie s prejavmi pretrvávajúcej horúčky, bolesťami svalov, nevoľnosťou, poruchami tráviacimi – zvracanie, hnačka. V najťažších prípadoch môže dôjsť k meningoecefalitíte (zápal mozgových blán) až k smrti. U tehotných žien je nebezpečenstvo  predčasných pôrodov a potratov, najčastejšie v 2./3. trimestri tehotenstva.”

O aký produkt vlastne ide?