Župné voľby Top

VIDEO Exminister Krajcer bude kandidovať na bratislavského župana

BRATISLAVA – Ostrý boj o Bratislavský samosprávny kraj dostane ďalšieho účastníka! Svoju snahu pobiť sa o post župana dnes oznámil aj exminister kultúry a člen strany SKOK – Európski liberálni demokrati Daniel Krajcer.

Politik, ktorý sa do povedomia Slovákov dostal pôvodne ako moderátor politických televíznych diskusií, kandidatúru ohlásiť o tretej na tlačovke v centrále strany Most-Híd.  Ako povedal Krajcer, jeho cieľom je silný, prosperujúci a metropolitný región. Tvrdí, že kandiduje preto, lebo za posledné roky sa kraj nikam neposunul.

„S počudovaním a údivom sledujem, že tí, ktorí sú za tento stav zodpovední, spokojní a s úsmevom kandidujú,“ povedal. Ako dodal, hovorí konkrétne o súčasnom dvojnásobnom predsedovi Pavlovi Frešovi a bývalom bratislavskom primátorovi Milanovi Ftáčnikovi.

Tlačovú konferenciu Daniela Krajcera ste mohli sledovať naživo

Čo vytkol kraju?

Krajcer kraju vytkol, že podľa rebríčkov je Bratislavský samosprávny kraj tretí najbohatší kraj v Európskej únii, ale ľudia to necítia. Chce, aby sa kraj, magistrát, mestské časti a mestá a obce v kraji spojili a riešili najpálčivejšie problémy.

Bývalý minister kultúry prisľúbil, že financovanie jeho kampane bude transparentné, väčšinu peňazí očakáva od fyzických osôb, nie od straníckych centrál. Pokiaľ ide o strany, ktoré mu vyjadrili podporu, povedal, že pre neho bolo dôležité, aby boli jasne proeurópsky orientované, a tiež to, že majú spoločné hodnoty. O podporu Smeru sa neuchádzal, keďže on „kotrmelce nerobí“.

Krajcer kandidoval na predsedu BSK aj pred štyrmi rokmi. V rokoch 2010-2012 bol ministrom kultúry vo vláde Ivety Radičovej.

Jeho konkurenti

Bratislavskú župu sa budú usilovať ovládnuť aj súčasný predseda Pavol Frešo, poslanec NR SR Juraj Droba, starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý, bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, vicestarosta mestskej časti Jarovce Jozef Uhler či starosta časti Vajnory Ján Mrva.

Županom sa chce stať aj spevák, moderátor a podnikateľ Martin Jakubec, líder neformálnej občianskej platformy Statoční ľudia slobody Rastislav Blaško, predseda Strany zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov Ľubomír Kolárik či Milan Lopašovský zo strany SMS.

Foto: Vlado Anjel

Zdroj: ph, SITA, Foto a video: Vlado Anjel