Spoločnosť Zahraničné

Pre koronavírus zrušili turnaj ATP a WTA v Indian Wells

INDIAN WELLS – Organizátori zrušili pre obavy z koronavírusu tenisový turnaj ATP a WTA v Indian Wells. Ide o prvé významné športové podujatie, ktoré z týchto dôvodov zrušili v USA.

 

Jeden z najprestížnejších turnajov mimo veľkej štvorky sa mal začať v stredu. Organizátori pôvodne plánovali zvýšené hygienické opatrenia, ale hrať sa napokon nebude vôbec. V kalifornskej oblasti Coachella Valley, kde leží aj Indian Wells, totiž potvrdili prípad nákazy.

“Sme veľmi sklamaní, že turnaj sa neuskutoční, no zdravie a bezpečnosť miestnych obyvateľov, fanúšikov, hráčov, dobrovoľníkov, sponzorov, zamestnancov, predajcov a všetkých zainteresovaných sú na prvom mieste,” povedal riaditeľ turnaja Tommy Haas pre agentúru AFP.

Na rozhodnutie zareagoval aj druhý hráč rebríčka ATP Rafael Nadal zo Španielska. Na svojom twitteri napísal: “Pravdepodobne ste všetci počuli správy. Turnaj v Indian Wells zrušili. Sme tu a stále sa rozhodujeme, čo robiť ďalej. Je veľmi smutné, že sa toto všetko vo svete deje. Dúfam, že zdravotnícke organizácie čoskoro nájdu riešenie. Nebuďte ľahostajní, starajte sa o seba a predchádzajte chorobe.”