Regióny Michalovce

Pre osadenie novej lávky cez rieku treba počítať s uzáverou mosta v Michalovciach

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Martin Baumann

MICHALOVCE – Obyvatelia i návštevníci mesta Michalovce musia v týchto dňoch počítať s uzáverou mosta cez rieku Laborec na Partizánskej ulici. Jej dôvodom je osadenie novej lávky cez rieku.

 

Uzávera mosta bude v platnosti od piatka od 17. h do soboty (30.3.) do 22. h. „V piatok dôjde k dovozu dielov a k ich montáži na mieste realizácie. V sobotu sa má uskutočniť osadenie na miesto pôvodnej lávky pomocou žeriavov,“ informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková.

Práce na rekonštrukcii lávky sa začali podľa jej ďalších slov vlani v novembri. Začiatkom decembra bola lávka zdemontovaná. „Dôvodom jej výmeny bola nedostatočná šírka pre jej využitie ako peší ťah pre chodcov a zároveň cyklistov smerom k sídlisku, lokalite individuálnej bytovej výstavby pri Bielej hore, ale aj na Zemplínsku šíravu,“ vysvetlila. Zhotoviteľom je na základe výsledkov verejného obstarávania firma CSM-STAV, s.r.o., Michalovce.

Prepájať budú sídlisko k cyklotrasám

Lávka je súčasťou realizovanej cyklotrasy Centrálna mestská zóna – Biela hora, na ktorú mesto získalo dotácie. „Prepájať bude sídlisko Stráňany a IBV Stráňany k už existujúcim cyklotrasám v centrálnej mestskej zóne a trasu vedúcu cez sídlisko Východ a smerujúcu k priemyselným parkom mesta,“ priblížila Palečková s tým, že obyvatelia sídliska Stráňany sa cyklotrasou dostanú cez pešiu zónu k dopravnému uzlu na železničnej a autobusovej stanici.

Prvá etapa projektu predstavuje podľa nej výmenu lávky cez rieku Laborec, druhá pokračovanie cyklotrasy po existujúcej komunikácii a po Partizánskej ulici, kde už je vytvorené vodorovné a zvislé dopravné značenie. Tretiu etapu tvorí vybudovaný nový cyklochodník. Celková dĺžka novej cyklotrasy bude viac ako dva kilometre.