Regióny Prešov Kežmarok

Pre rekonštrukčné práce je uzavretá pieninská cesta v Prielome Dunajca

Ilustračné foto. Zdroj: Slovakia Travel
SPIŠSKÁ STARÁ VES – Z dôvodu prebiehajúcich rekonštrukčných prác je pieninská cesta v Prielome Dunajca pre verejnosť do 30. júna uzavretá. Rovnako je uzavretá aj žltá turistická trasa v úseku Targov – Huta.
S odvolaním sa na Správu Pieninského národného parku so sídlom v Spišskej Starej Vsi o tom informuje Ministerstvo životného prostredia SR. Návštevníci územia môžu využiť alternatívne turistické trasy na území národného parku. V prípade záujmu pešieho prechodu z Červeného Kláštora do Lesnice, prípadne v opačnom smere, je možné využiť modrú turistickú trasu Červený Kláštor – Cerla – Targov – Lesnica. Po tejto trase je možné presúvať sa aj na bicykli, avšak trasa je vhodná len pre skúsených cyklistov.
Správa Pieninského národného parku zároveň žiada poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu, aby vopred informovali aj svojich klientov o uzávere uvedených trás. “Dôvodom uzávery je najmä bezpečnosť, a tiež to, že vysoká a celodenná návštevnosť pieninskej cesty a pohyb turistov neumožňuje vykonávať technicky náročne rekonštrukčné práce a znemožňuje pohyb stavebných strojov, presun materiálov, výkopové práce, úpravu povrchu cesty v celej šírke a podobne,” uvádza Správa Pieninského národného parku.