Spoločnosť Zahraničné

Pred divadlom v českom meste Pardubice sa zapálil muž a naháňal deti

Ilustračné foto: pixabay

PARDUBICE – Dosiaľ neznámy muž sa v pondelok večer pokúsil spáchať samovraždu upálením pred divadlom v českom meste Pardubice. Muža sa podarilo uhasiť, popáleniny má však na 60 percentách tela, informoval portál Novinky.cz.

 

Horiaceho muža si pred divadlom na námestí Republiky všimli okoloidúci, ktorí okamžite zareagovali, uhasili ho a privolali záchrannú službu i hasičov. Jeden zo svedkov incidentu televízii TV Prima povedal, že horiaci muž naháňal deti, ktoré s rodičmi vychádzali z divadla a kričal “niečo o bohu”.

Privolaná záchranná služba vyhodnotila pri prevoze sanitkou stav popáleného muža ako veľmi vážny. Z pardubickej nemocnice ho tak okamžite vrtuľníkom previezli do popáleninového centra na pražských Vinohradoch, informoval denník Právo. Muž má popáleniny na 60 percentách tela a lekári ho uviedli do umelého spánku.

Na zapálení muža pred divadlom vo východočeskom meste Pardubice sa nepodieľal iný človek, informovala v utorok dopoludnia polícia. Totožnosť popáleného zatiaľ nemajú kriminalisti oficiálne potvrdenú.

Svedok povedal pre mediálnu spoločnosť FTV Prima, že vyšiel z obchodu a videl utekajúce deti, za nimi bežal horiaci muž. “Rozbehol som sa oproti nemu, aby som ho uhasil. On utekal za nimi a kričal niečo o Bohu, ale bol som ďaleko. Na uhasenie som použil svoju mikinu,” opísal situáciu svedok.

Polícia prípad vyšetruje, ale napriek tomu, že na mieste našla doklady, ešte nemá oficiálne potvrdenú totožnosť zraneného muža. Polícia nebude oznamovať ďalšie informácie o prípade, dodala v utorok policajná hovorkyňa Dita Holečková.