Politika Kauzy Domáce

Predsedníčka rady Praženková podala návrh na začatie disciplinárneho konania voči bratislavskému sudcovi

Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková podala návrh na začatie disciplinárneho konania voči sudcovi Okresného súdu Bratislava I. Ako uviedla hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Veronika Müller, predsedníčka vidí závažný dôvod v osobnej integrite daného sudcu.

 

Dodala, že sudca mal po úkonoch orgánov činných v trestnom konaní, ako aj následnej medializácii, primeraný priestor na to, aby sa vyjadril k danej veci, ktorá „závažným spôsobom narúša dôveryhodnosť justície”. Podľa Praženkovej sudca týmto prestal spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ktorými sú morálny štandard a integrita sudcu. Pravdepodobne ide o sudcu Vladimíra Sklenku.

O jeho údajnom disciplinárom konaní dnes informovala televízia Markíza na svojom spravodajskom portáli tvnoviny.sk. Predsedníčka súdnej rady navrhla disciplinárnemu senátu odvolanie z funkcie sudcu a súčasne aj pozastavenie výkonu funkcie sudcu.

Ako uviedla Markíza, sudca Vladimír Sklenka mal byť v kontakte s Marianom Kočnerom, spolu si mali vymeniť cez aplikáciu Threemu viac ako šesťtisíc správ. Marian Kočner je obžalovaný z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.