Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

RIADITEĽKA školy VRAHA zo Zámockej: “Juraj bol STAROSTLIVÝ, učiteľky by mu dali varovať VLASTNÉ DETI.” Čo sa s ním teda stalo?

Bol tichý a starostlivý, povedala o vrahovi zo Zámockej riaditeľka školy, ktorú navštevoval. Ilustračné foto. Zdroj: wikipedia.org, FB

BRATISLAVA – O 19-ročnom Jurajovi Krajčíkovi, ktorý začiatkom októbra zavraždil dvoch mladých mužov na Zámockej ulici, prehovorila pre tvnoviny.sk riaditeľka školy pre mimoriadne nadané deti Jolana Laznibathová. Ako uviedla, Juraj za celú dobu neprejavil žiadne radikálne názory, dokonca ani podľa jeho spolužiakov. Myslí si, že ho poznačilo šikanovanie a pandémia Covid, počas ktorej boli deti doma. 

Keď si vo večerných správach vypočula reportáž o streľbe na Zámockej, ani na chvíľu ju nenapadlo, že by mohlo ísť o žiaka z ich školy. Dozvedela sa to až ráno od svojho zástupcu, keď pred školou už stáli policajné autá. “Nemohla som tomu uveriť. Vravela som si, že určite sa museli pomýliť, to nemôže byť žiak našej školy. Potom prišla fotka a znova mi to potvrdili zástupcovia, že je to žiak našej oktávy. Bola som zlomená,” povedala Jolana Laznibathová. V triede bol Juraj podľa nej obľúbený. “Keď sa ráno dozvedeli o útoku jeho spolužiaci, dievčatá plakali, chlapci boli tiež úplne odrovnaní. Aj za tieto vyjadrenia som dostávala kritiku. Vraj ako môžem povedať, že bol v kolektíve obľúbený a že bol tichý žiak. Môžem vám povedať, že dve učiteľky mi povedali, že keby mali dať niekomu varovať svoje deti, tak jemu. Bol starostlivý a zodpovedný a nikto ani netušil, čo sa môže odohrávať v jeho duši,” povedala Laznibathová pre tvnoviny.sk.

Prvý deň po vražde mali sedenie s jeho triedou. Spolužiakov sa riaditeľka pýtala na Jurajove názory. “Musel predsa niekedy povedať odťažitú poznámku alebo dať spochybňujúcu otázku učiteľovi. Nič také. Nikdy ani nekonfrontoval učiteľov so svojimi názormi. Ani jeho spolužiaci nič takéto nezaznamenali. Bola som potom nemilo prekvapená, keď sa objavil list spolužiaka a jeho vyjadrenie, že on vie o situáciách, keď sa Juraj na niečom smial, alebo si niečo pozeral v mobile. V škole to však ani on sám a ani nikto iný zo žiakov nikdy nespomenul, a preto sme o tom ani nemohli vedieť,” povedala Laznibathová.