Regióny Bratislava

Prekládka plynovodu pre električku v Petržalke si vyžiada obmedzenia

Ilustračná fotografia. Zdroj: imhd.sk

BRATISLAVA –  Prekládka plynovodu v rámci výstavby novej električkovej trate v bratislavskej Petržalke si vyžiada úplné uzatvorenie časti Romanovej ulice pre individuálnu automobilovú dopravu. Ide o úsek od križovatky s Osuského ulicou po odbočenie k obchodnému reťazcu.

S obmedzeniami treba počítať počas nadchádzajúceho víkendu (26. – 27. 11.). “Na mestskú hromadnú dopravu nebudú mať obmedzenia vplyv, nakoľko práce budú prebiehať pri striedavom uzatváraní jazdných pruhov. Pričom vždy jeden, kde sa nebude realizovať výkop, bude k dispozícii pre prejazd vozidiel MHD,” približuje bratislavský magistrát na sociálnej sieti.

Predmetný úsek bude pre autá úplne uzatvorený od soboty (26. 11.) od 7.00 h do nedele (27. 11.) do 21.00 h. Obchádzková trasa povedie po uliciach Romanova, Kutlíkova, Pajštúnska a Jiráskova. Výstavbu trate za vyše 70 miliónov eur bez DPH v úseku Bosákova – Janíkov dvor spustili minulý rok koncom novembra. Väčšina nákladov má byť hradená z eurofondov a mesto deklaruje, že neprepadnú.

Stavbu realizuje vysúťažená skupina dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka (spoločnosti Aldesa Construcciones Polska a Aldesa Construcciones). Práce boli v tomto roku na niekoľko mesiacov výrazne utlmené z dôvodu rokovania o dodatku pre zdražovanie stavebných materiálov. Opätovne sa po dohode s konzorciom rozbehli v polovici augusta.