Domáce

Prešovský predseda SDKÚ opúšťa stranu, smeruje do KDH

BRATISLAVA – SDKÚ-DS opúšťa ďalší krajský funkcionár. Prešovský krajský predseda strany Eduard Vokál sa vzdáva funkcie a mieri do KDH, s ktorým chce spolupracovať ako nečlen v rámci stratégie KDH plus. „Rozhodol som sa pridať tam, kde sa preferujú hodnoty, demokracia, lebo tam chcem byť a podať pomocnú ruku, ako som to robil stále aj v minulosti. Prijal som preto ponuku na spoluprácu v rámci KDH plus ako nečlen hnutia,“ povedal Vokál, ktorý na budúci týždeň zvoláva krajskú konferenciu SDKÚ-DS, kde sa vzdá funkcie krajského predsedu a členstva.

Podľa predsedu KDH Jána Figeľa stratégia KDH plus formuje alternatívu voči nezodpovednosti, populizmu, korupcii a zadlžovaniu Slovenska. „Eduard Vokál je skúsený regionálny politik. Bol 24 rokov primátorom mesta Lipany. Presvedčením je to kresťanský demokrat. Preto som Edovi ponúkol spoluprácu v rámci KDH plus,” uviedol.

Minulý týždeň nadviazali spoluprácu s KDH bývalí funkcionári NOVA v Banskobystrickom kraji. Tiež išlo o krajského predsedu a viacerých okresných šéfov hnutia.