Spoločnosť Zahraničné

Pri pobreží Georgie sa prevrátila nákladná loď, štyria námorníci sú nezvestní

Pohľad na prevrátenú nákladnú loď Golden Ray pri východnom pobreží blízko amerického mesta Brunswick v štáte Georgia 8. septembra 2019. Zdroj: TASR/AP

BRUNSWICK/SOUL – Americkí záchranári pátrajú po štyroch nezvestných členoch posádky nákladnej lode, ktorá sa v nedeľu prevrátila pri pobreží štátu Georgia. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra DPA.

 

Havarovanú loď Golden Ray, ktorá bola vyrobená v roku 2017 a slúži na prepravu automobilov, vlastní juhokórejská logistická spoločnosť Hyundai Glovis. Plavila sa však pod vlajkou Marshallových ostrovov.

Americká pobrežná stráž vyhlásila, že príčina prevrátenia tejto lode blízko prístavu Brunswick v Georgii nie je zatiaľ jasná. Zábery z miesta havárie ukazujú, že na palube vypukol požiar.

Posádku lode tvorilo 24 osôb vrátane amerického navigátora. Dvadsať námorníkov sa podarilo zachrániť.

Záchranné zložky sa teraz snažia dostať do vnútra lode, kde by sa mohli nezvestní nachádzať. Podľa pondelkového vyhlásenia juhokórejského ministerstva zahraničných vecí ide o štyroch Juhokórejčanov. Predpokladá sa, že sa stále nachádzajú v lodnej strojovni.