Regióny Top

PRIESKUM Slováci prezradili, ako sú spokojní s prácou starostov a primátorov v čase pandémie. Vo väčšine šéfom samospráv dôverujú

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Vyše 80 percent Slovákov je spokojných s prácou starostov a primátorov počas pandémie COVID-19. Vyplýva to z prieskumu Agentúry AKO, ktorý sa zameral na odozvu práce šéfov samospráv pri zabezpečovaní činností v období pandémie, napríklad pri organizácii testovania, nakupovania pre seniorov či sociálnej starostlivosti o ľudí počas zákazu vychádzania.

 

Spokojných je 80,3 percenta respondentov, nespokojných 11,4 percenta, zvyšných 8,3 percenta opýtaných sa nevedelo k otázke vyjadriť. Najvyššiu spokojnosť s prácou starostov a primátorov deklarovali voliči strán Za ľudí a KDH (v oboch prípadoch bolo spokojných 88 percent), najmenšiu voliči strany ĽSNS (56,5 percenta).

“Výsledok však nič nehovorí o tom, akú politickú príslušnosť má starosta/primátor, v obci či meste, v ktorom respondent žije,” upozornila Kamila Hříchová z agentúry AKO. Telefonický prieskum sa realizoval v dňoch 8. – 11. februára na vzorke 1000 respondentov.