Regióny Komunálne voľby Voľby 2022 Trenčín Prievidza

Primátorka Prievidze Katarína Macháčková chce obhájiť svoj post

Voľby starostov a primátorov.
Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

PRIEVIDZA – Súčasná primátorka Prievidze Katarína Macháčková (Spolu) sa bude v októbrových voľbách do orgánov samosprávy obcí opäť uchádzať o hlasy voličov.

 

Macháčková pripomenula, že je primátorkou už tretie volebné obdobie, o mandát sa tak bude uchádzať vo svojom štvrtom. “Jednak musím povedať, že ma práca osobne napĺňa, robím ju rada a mám rada ľudí. Chcela by som v tejto práci pokračovať,” uviedla Macháčková.

Primátorka tvrdí, že skúsenosti, ktoré má aj z predchádzajúceho obdobia, budú prospešné pre obyvateľov, a to práve pre zvládnutie riadenia samosprávy v extrémne náročnom čase, keď spoločnosť prekonáva krízu po ochorení COVID-19 a ekonomickú krízu. “Moja kandidatúra určite nie je len o mne, ale i o ľuďoch, ktorí ma podporujú, odborní zamestnanci na úrade a tím poslancov, ktorý chcú so mnou pokračovať. Chceme spoločne mesto potiahnuť ďalej,” dodala. Kandidatúru na post primátora metropoly hornej Nitry už ohlásil mestský poslanec Branislav Gigac. O hlasy voličov sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát.