Spoločnosť Zahraničné Top

Princa Charlesa pozitívne testovali na koronavírus

Princa Charlesa pozitívne testovali na koronavírus. Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – (TASR/Rudolf Dac) Britského princa Charlesa testovali pozitívne na prítomnosť nového koronavírusu, informovala v stredu agentúra AP.

 

Sedemdesiatjedenročný najstarší syn a následník kráľovnej Alžbety II. má mierne príznaky ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom SARS-CoV-2. “Inak však zostáva v dobrom zdravotnom stave a pracuje v týchto dňoch z domu ako zvyčajne,” informoval jeho úrad vo vyhlásení.

Princ Charles je v súčasnosti v samoizolácii na kráľovskom panstve v Škótsku. Jeho manželka Camilla mala negatívny test na koronavírus.

Počet obetí koronavírusu v Spojenom kráľovstve sa v utorok zvýšil o 87 na celkovo 422 – išlo o najväčší denný nárast od začiatku krízy. Nakazených bolo v krajine doposiaľ oficiálne viac ako 8000 ľudí.

Na snímke monacké knieža princ Albert II. počas príhovoru po prevzatí čestného doktorátu za aktivity v oblasti ochrany životného prostredia a za spoluprácu s Prírodovedeckou fakultou UK v Bratislave 14. októbra 2019. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

Nakazil sa od princa Alberta?

Už 19. marca sa objavila na verejnosti správa, že monacký princ Albert II. bol pozitívne testovaný na koronavírus. Krátko predtým s ním bol princ Charles v kontakte. Bolo by teda logické, že následne tiež podrobil testu, ktorého výsledok bol teraz zverejnený.

Vo vyhlásení Clarence House sa však uvádza, že zatiaľ nie je isté, kde sa Charles nakazil. V posledných týždňoch mal totiž množstvo stretnutí.

Charlesova matka, kráľovná Alžbeta II. nastúpila takisto do karantény. Pred pár dňami odcestovala z Buckinghamského paláca na sever krajiny.

Buckinghamský palác informoval, že kráľovná Alžbeta II. je v dobrom zdravotnom stave a zdržuje sa vo svojom sídle vo Windsore. Podľa spravodajského servera BBC ju Charles videl naposledy 12. marca. Kráľovná dodržuje príslušné odporúčania s ohľadom na svoje zdravie, dodal Buckinghamský palác.

Mohlo by vás zaujímať