Spoločnosť Regióny Koronavírus Domáce Top

V domove pre seniorov prepukla nákaza. Evidujú desiatky nových prípadov

Zdroj: TASR / AP

KOMÁRNO – Opäť sa stalo to, čoho sa všetci obávali. Rekordné čísla za stredu odhalili nové ohnisko koronavírusu, tentokrát v okrese Komárno. Problémom je, že pozitívne prípady sa objavili u klientov a zamestnancov domova sociálnych služieb v obci Klížská Nemá. Nakazených tam je až 56 ľudí. Hygienici budovu dali do karantény a zaviedli viaceré opatrenia. O prípade informuje televízia Markíza.  

 

Infikovaných je 41 klientov zariadenia a 15 zamestnancov, potvrdila hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Komárne Denisa Masárová. Podľa jej slov majú všetci infikovaní ľahší priebeh ochorenia. „Jedna klientka zariadenia bola počas víkendu hospitalizovaná v komárňanskej nemocnici s inou diagnózou, vyšetrenia potvrdili prítomnosť nového koronavírusu. Na základe tohto prípadu sme otestovali ďalších klientov a personál zariadenia,“ skonštatovala regionálna hygienička.

Celé zariadenie je v súčasnosti v karanténe, platí v ňom zákaz návštev, prijaté boli všetky potrebné opatrenia. Domov dôchodcov je rozpočtovou organizáciou v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Klížska Nemá. Hlavná budova má izby s celkovou kapacitou 72 osôb, kapacita penziónu v areáli domova je 18 osôb. „Pozitívne testovaných klientov sme umiestnili v jednej budove, kde sa o nich stará pozitívne testovaný personál, negatívne testovaní klienti sú v druhom objekte,“ uviedla Masárová. Podľa jej slov pracovníci RÚVZ situáciu v zariadení monitorujú a sledujú zdravotný stav všetkých klientov i zamestnancov.