Proces s Andruskóom a spol. v prípade krátenia dane je naplánovaný na pondelok

BRATISLAVA – Zoltán Andruskó, ktorého koncom minulého roka Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa v pondelok (13. 7.) postaví pred Okresný súd Bratislava V.

 

Na tomto nižšom bratislavskom súde je s ním a s jeho komplicom Jánom M. naplánované hlavné pojednávanie v prípade krátenia dane a poistného. Hrozí im trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk mal Zoltán Andruskó nedoplatok na daniach vyše milióna eur. Naposledy proces koncom mája z dôvodu ospravedlnenia sa prísediacich odročili. V prípade sa minulý rok viackrát odročovalo, a keď sa pojednávalo, tak bola z procesu vylúčená verejnosť vrátane médií.

Zoltána Andruskó 30. decembra 2019 ŠTS v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej. Rozsudok bol právoplatný vzhľadom na to, že Zoltán A. súhlasil s dohodou o vine a treste. ŠTS však vtedy neschválil pôvodnú dohodu o vine a treste medzi Zoltánom Andruskóom a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Ten mu navrhoval pôvodne trest desať rokov odňatia slobody. V prípade vraždy novinára Kuciaka bol sprostredkovateľom.

Od augusta minulého roku čelí Zoltán Andruskó spolu s ďalšími osobami obvineniu v príprave vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Obvinil ho Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Viac o téme: dane, kauza Kuciak, nedoplatky, Špecializovan trestný súd, súd, Zoltán Andruskó

Súvisiace články