Kauzy Domáce

Proces s Pavlom Ruskom v prípade Sylvie Volzovej zrušili a odročili

Proces s Pavlom Ruskom v prípade Sylvie Volzovej zrušili a odročili. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Okresný súd (OS) Bratislava II zrušil pre šírenie nového koronavírusu aprílový termín procesu v kauze bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R., ktorý je obžalovaný z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej. Pojednávanie odročili na neurčito. Informoval o tom v pondelok TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

 

V prípade figurujú ako ďalší traja spoluobžalovaní bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

“Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu ohľadne šírenia epidémie koronavírusu a zavedené karanténne opatrenia, predseda senátu OS Bratislava II zrušil hlavné pojednávanie v predmetnej trestnej veci, vytýčené na deň 2. apríla v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) Bratislava. Pojednávanie odročil na neurčito,” dodal Adamčiak.

Vo veci sa naposledy konalo koncom januára tohto roku. Vtedy vypovedal ako svedok prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Cez Miloša Kaštana sprostredkoval v roku 1997 stretnutie Pavla Ruska s mafiánskym bosom Černákom. Pavol Rusko si chcel podľa Kováčika overiť, či mu niečo nehrozí. O obsahu stretnutia podľa svojich slov nevedel. Vypovedal aj bývalý ochrankár Pavla Ruska.

Na zrušenom aprílovom pojednávaní pôvodne mali vypovedať ďalší svedkovia vrátane bývalej manželky Pavla Ruska Viery Ruskovej. Koncom septembra minulého roka zase vypovedala ako poškodená svedkyňa Volzová.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel, rovnako ako Pavol Rusko, účasť na príprave vraždy poprel. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

Pavla Ruska spolu s podnikateľom Marianom Kočnerom 27. februára uznal   senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vinnými za falšovanie zmeniek TV Markíza. Odsúdil ich na 19-ročný trest odňatia slobody. Marian K. dostal aj peňažný trest 10.000 eur. Obaja požiadali po záverečnom slove o konanie v neprítomnosti a tak si rozsudok osobne nevypočuli. Rozsudok nie je právoplatný. Odsúdení avizovali odvolanie, bude tak rozhodovať Najvyšší súd SR.