Regióny Bratislava

Zastrelený BOSS bratislavského podsvetia SÝKORA: PROCES v kauze VRAŽDY mafiána ODROČENÝ!

BRATISLAVA – Proces v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru vo štvrtok pokračoval. Pred Okresným súdom Bratislava I tak kauza ožila po približne roku. Z vraždy je obvinený Ľuboš Ferus, považovaný za bývalého bossa nitrianskeho podsvetia, ale aj ďalší traja muži. Pojednávanie bolo  odročené na január.

 

Na pojednávanie prišiel obžalovaný Ľuboš Ferus, ako aj ďalší traja obžalovaní. “Dostavili sa aj traja svedkovia a súd začal s ich výsluchom,” informoval hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak s tým, že vypovedali aj dvaja obžalovaní. Ako informoval, hlavné pojednávanie je odročené na 18. a 19. januára 2022. Pôvodne sa pojednávanie malo konať už v apríli, to však bolo kvôli protipandemickým opatreniam zrušené. Okrem Ferusa sú v prípade obžalovaní Marek Lupták, Richard Benčič, prezývaný tiež Kofola, a Milan Majtán. Súd v kauze vraždy Sýkoru naposledy pojednával koncom septembra minulého roka, tomu predchádzalo takmer dvojročné obdobie odročovania pre absencie procesných strán.

Zavraždený zakladateľ bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslav Sýkora. Zdroj: nastope

Bossa bratislavského podsvetia Miroslava Sýkoru mali podľa prokurátora obžalovaní zavraždiť vo februári 1997 na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel Sýkora k hotelu spolu s ochrankárom. Keď vystúpili z auta, ochrankára zasiahli do chrbta streľbou zo samopalu.

Samotného Sýkoru najprv zasiahli troma ranami do nohy, po ktorých spadol na zem. Snažil sa brániť svojou zbraňou, útočníci ho však usmrtili streľbou zo samopalu. Podľa obžaloby mu výstrelmi spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.

V piatok sa Ľuboš Ferus postaví pred Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Ide o bossa zločineckej skupiny piťovcov 2, pôsobiacej najmä v okolí Piešťan, ktorá sa zaoberala nelegálnym vymáhaním dlhov, vydieraním či poistnými podvodmi. Špecializovaný trestný súd v tejto veci vo februári 2018 Ferusa oslobodil spod obžaloby.

Aktuálne ale Ferus čelí aj obžalobe na Okresnom súde v Leviciach, a to za trestný čin lúpeže so zbraňou a obmedzovanie osobnej slobody. A za majetkovú trestnú činnosť je obžalovaný na nitrianskom okresnom súde.