Regióny Trnava Piešťany

Program podujatí v Piešťanoch a okolí ponúka v máji viac ako 140 akcií

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Daniel Veselský

PIEŠŤANY – Viac ako 140 akcií ponúkne v máji región Piešťany svojim návštevníkom. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Piešťany rezort Tatiana Nevolná.

 

Podujatia sú koncipované pre všetky vekové kategórie. “V máji sa začínajú prvé jarmoky a hody, nebude chýbať známa a mimoriadne obľúbená prehliadka tradičných umeleckých remesiel, ktorá sa každoročne koná na Kúpeľnom ostrove a vždy priláka do Piešťan remeselníkov a tisícky návštevníkov z celého Slovenska i zo zahraničia. Uskutoční sa Festival letectva aj Dychfest,” uviedla Nevolná.

Ako doplnila, nie je to iba o podujatiach v Piešťanoch. “Jarmoky, hody, stavanie májov a rôzne zábavy budú organizovať aj okolité obce. V Krakovanoch si prídu počas tematického festivalu na svoje milovníci paličkovanej čipky. Pozvánka je aj do Drahoviec na majstrovstvá Slovenska v kosení ručnou kosou,” informovala riaditeľka organizácie.

Máj ponúkne tiež mnoho podujatí vhodných aj pre rodiny. Napríklad cyklovýlet Hore Váhom – Dole Váhom a Piešťanská BUĎ FITka. “Pokračovať budú splavy Váhu, prehliadky hradu Beckov, komentované aj zážitkové prehliadky v Piešťanoch. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci bude organizovať pozorovania dennej i nočnej oblohy,” informovala Nevolná.