Programová konferencia Smeru bez Zalu, nepozvali ho

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Europoslanec Boris Zala nepríde na sobotňajšiu programovú konferenciu Smeru-SD. Ako povedal dnes pre agentúru SITA, na konferenciu nedostal pozvánku, čo však chápe, keďže požiadal o prerušenie členstva v strane.

„Tým, že som požiadal o prerušenie členstva, prichádzam aj o funkciu v predsedníctve. Takže to, že ma nepozvali, vítam, asi to považujú za to, že mi vyjdú v ústrety,“ uviedol.

Chce posun a jasnejšiu formuláciu

Zala by bol však rád, keby programová konferencia priniesla posun a jasnejšiu formuláciu sociálnodemokratických pozícií Smeru.

„To by ma potešilo,“ povedal s tým, že nevie posúdiť, či sa tak stane, lebo nepozná prípravné práce ani tím, ktorý konferenciu chystal. „Môžem len veriť, že sa to udeje,“ konštatoval. Zároveň dodal, že nevie, čo môže očakávať, pretože pred konferenciou nebol rozoslaný dopredu žiaden materiál.

Príde aj Sobotka či Gabriel

Na konferenciu najsilnejšia vládna strana pozýva aj sociálnych demokratov zo zahraničia. Účasť na predpoludňajšom bloku konferencie prisľúbil český premiér Bohuslav Sobotka, predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka Sigmar Gabriel a rakúsky minister kultúry Thomas Drozda. „Títo traja sú hostia na dobrej úrovni. Uvidíme, k čomu nás posunú,“ dodal Zala.

Pôvodný termín bol v septembri

Programová konferencia strany Smer-SD, ktorá mala byť koncom septembra, sa napokon uskutoční v sobotu 22. októbra. Ideové tézy pôvodne na programovú konferenciu vypracovali podpredseda strany Pavol Paška a poslanec NR SR Ľubomír Blaha, ktorý nie je členom Smeru-SD.

Ich materiál však po vnútrostraníckej kritike napokon nebude slúžiť ako podklad na rokovanie. Vedenie napokon poverilo prípravou programu Vladimíra Faiča. Ten je šéfom zboru poradcov premiéra, poslancom NR SR a členom vedenia Smeru-SD.

Foto: SITA

Viac o téme: Boris Zala, programová konferencia, Smer-SD

Súvisiace články