Regióny Trenčín

Rekonštrukcia obchvatu Myjavy sa začne 12. apríla

Obchvat Myjavy sa začne rekonštruovať už v stredu. Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj

MYJAVA – Komplexná oprava obchvatu Myjavy na ceste II/581, ktorá je investičnou akciou Trenčianskeho samosprávneho kraja, sa podľa harmonogramu začne v stredu (12. 4.). Informoval o tom hovorca mesta Marek Hrin.

 

Rekonštrukcia má trvať do 10. júla a je rozdelená do troch etáp. “Ako prvé sa od 12. apríla do 2. mája budú realizovať úseky od začiatku Turej Lúky po križovatku s Brezovskou ulicou pri Dolnom cintoríne, od križovatky pri garážach pod Pakanským kopcom po križovatku s Jablonskou ulicou a od zákruty s obmedzením rýchlosti na 40 kilometrov za hodinu za Myjavou po odbočku do časti U Vlčkov,” uviedol Hrin.

V druhej etape je od 4. do 25. mája naplánovaná rekonštrukcia úsekov od križovatky pri Dolnom cintoríne po križovatku Brezovská – Viestova pri policajnej stanici.

Tretia etapa zahŕňa zvyšné úseky. Ide o časť komunikácie od križovatky obchvatu s Brezovskou ulicou pri policajnej stanici po križovatku pri garážach na Pakanskom kopci, časť od križovatky s Jablonskou ulicou po križovatku s Krajňanskou ulicou a od odbočky do časti U Vlčkov smerom na Starú Turú. Tá sa má realizovať od 26. mája do 4. júla.

Následne budú ešte do 10. júla pokračovať dokončovacie práce a maľovanie dopravného značenia. “Vodiči musia počítať v najbližších štyroch mesiacoch s obmedzeniami a s rešpektovaním dočasného dopravného značenia a pripraviť sa na zvýšené dopravné zaťaženie iných komunikácií,” doplnil hovorca mesta.

“Stavebné práce na obchvate budú vo všeobecnosti pozostávať z frézovania asfaltov a podkladových vrstiev komunikácie, búracích, zemných a výkopových prác, navážania štrkových lôžok, pokládky nových vrstiev vozovky, osadenia obrubníkov, úprav priekop a priepustí, montáže zvodidiel, realizácie nového trvalého dopravného značenia,” informoval Hrin.