Regióny Koronavírus Domáce Prievidza

Resocializačné zariadenie vo Vyšehradnom je v karanténe

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

NITRIANSKE PRAVNO – Resocializačné zariadenie vo Vyšehradnom v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza) je v karanténe. Hygienici tam nedávno potvrdili nový koronavírus u jednej z jeho klientok a jednej zamestnankyne. TASR o tom v piatok informovala regionálna hygienička Zuzana Tornócziová.

 

“V nariadenej karanténe v resocializačnom zariadení vo Vyšehradnom je 23 klientov a 11 zamestnancov,” spresnila Tornócziová.

Karanténu tam nariadili hygienici po tom, ako testy potvrdili u dvoch ľudí nový koronavírus. Testom sa podrobili i ostatní klienti a zamestnanci. “Zatiaľ vyšli negatívne. Vykonáme ešte opakované testy,” avizovala regionálna hygienička.

Klientka, u ktorej testy potvrdili nový koronavírus, podľa nej pracovala v jednom z obchodov v Prievidzi, v ktorom mali pozitívne testy celkom tri predavačky. “Predavačky sú v karanténe. Pretestovali sme aj všetkých ostatných zamestnancov. Zatiaľ všetci vyšli negatívne a čakajú na opakované testovanie. Zákazníci sa nemusia báť. Riziko nákazy je totiž v tomto prípade minimálne. Zamestnanci používajú rúška, majú ochranné plexisklá,” dodala.