Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

REVOLUČNÁ NOVINKA! Minister zvažuje ZMENU termínu letných PRÁZDNIN

Minister školstva Ján Horecký si vie predstaviť zmenu termínu letných prázdnin. Začať by mohli v polovici júna. Ilustračná foto. Zdroj: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Do škôl po letných prázdninách by deti nenastupovali až v septembri, ale v polovici augusta. S touto úvahou sa zaoberá súčasný minister školstva Ján Horecký (54).

Šéf rezortu školstva reagoval na divácku otázku v relácii Na telo plus, píšu tvnoviny.sk  Diváčka Zuzana sa ho opýtala, či neuvažuje o zmene letných prázdnin, keďže sama to považuje za relikviu z minulosti. Minister Horecký pripustil, že sa zmenou termínu seriózne zaoberá. “Uvažujem o tom, či by sme neposunuli začiatok a koniec prázdnin,” povedal s tým, že na začiatku júna bývajú veľmi horúce dni. “Tie horúčavy sú v tých školských budovách bez klímy neznesiteľné. Naopak na konci augusta alebo v polovici augusta, keď už sa ochladzuje, tak nie je dôvod, aby v tom čase boli prázdniny,” uviedol Horecký. Podľa neho by v polovici augusta deti s ľahkosťou znášali pobyt v škole. Dva mesiace by mali ostať, ale termín prázdnin by sa posunul o dva týždne. Minister dodal, že by bol rád, ak by sa to podarilo presadiť, on sám však o tom nerozhoduje a táto téma podľa jeho slov nie je na programe dňa.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. Ilustračné foto. Zdroj: TASR – Jaroslav Novák