Rezort obrany nakupuje výstroj pre vojakov za 17 miliónov eur

BRATISLAVA – Ministerstvo obrany (MO) SR nakupuje výstrojné súčiastky pre príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR v hodnote vyše 17 miliónov eur. Reaguje tak na nevyhnutnú potrebu zabezpečiť profesionálnym vojakom adekvátne podmienky na výkon profesionálnej služby aj v oblasti materiálneho zabezpečenia. Výstroj má byť dodaná už v tomto roku. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

Doteraz uzavrelo ministerstvo zmluvy na výstrojné súčiastky v hodnote viac ako 12 miliónov eur, pričom do konca tohto roka plánuje zazmluvniť a dodať ďalšie v sume viac ako päť miliónov eur. „Už ako opozičný politik som dostával množstvo podnetov priamo od profesionálnych vojakov. Počúval som, ako chodia v starých roztrhaných uniformách alebo opotrebovanej obuvi. Chýbali napríklad aj základné položky, ako tielka, tričká či ponožky. Jednoducho podmienky, ktoré nemôžem akceptovať. Som veľmi rád, že sa veci pohli vpred, a môžeme vojakom, na rozdiel od predchádzajúcich vedení, naozaj pomôcť a zabezpečiť im pri plnení úloh adekvátne vybavenie,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Uzavreté zmluvy sa vzťahujú napríklad na dodávku častí vojenskej uniformy vrátane baretov, rukavíc, ponožiek, poltopánok, topánok, čiapok, košieľ, nohavíc, blúzok, plášťov či tričiek. „Ide o vybavenie, ktoré vojaci a vojačky používajú denne a nie je možné, aby im chýbali. Je dôležité, aby vždy, keď budú potrebovať novú časť odevu, sa vedeli spoľahnúť, že ju naozaj dostanú,“ dodal Naď. Nakúpený materiál bude profesionálnym vojakom k dispozícii vo výstrojných strediskách. Distribuovaný bude do útvarov na základe aktuálnych požiadaviek príslušníkov Ozbrojených síl SR.

Viac o téme: Jaroslav Naď, materiálne zabezpečenie, Ministerstvo obrany SR, nákup, OĽaNO, Ozbrojené sily SR, požiadavky, príslušníci, profesionálna služba, rezort, vojaci, výkon

Súvisiace články