Politika Spoločnosť Domáce

Riaditeľ Správy NAPANT-u končí. Budaj požiadal o jeho odvolanie

Zdroj: Glob.sk I David Duducz

DEMÄNOVSKÁ DOLINA – Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) Ľuboš Čillag končí vo svojej funkcii. O jeho odvolanie požiadal v piatok minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) riaditeľa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Dušana Karasku. Na brífingu v Demänovskej doline o tom informoval štátny tajomník ministerstva životného prostredia Michal Kiča.

 

“Postup NAPANT-u v doterajšej činnosti nemožno hodnotiť ako uspokojivý a ako dostatočne aktívny na to, aby sa presadila ochrana prírody a ochrana starostlivosti o životné prostredie v tomto vzácnom území,” konkretizoval Kiča.

Doplnil, že po prvotnom oboznámení sa s niektorými aktivitami a stanoviskami bola činnosť národného parku vyhodnotená ako nedostatočná v oblasti ochrany prírody. “Určite sa spravilo aj veľa dobrého, no musíme od ochrany prírody vyžadovať zodpovedný a aktívny prístup pri presadzovaní verejného záujmu,” skonštatoval.

Manažérka pre komunikáciu ŠOP SR Anna Weissová pre TASR potvrdila, že šéf ochranárov na rokovaniach s Kičom riešil aj odvolanie riaditeľa NAPANT-u. Stanovisko k odvolaniu však ŠOP poskytne v pondelok (7. 12.).