Regióny Domáce Poprad Politika

Riaditeľovi HK Poprad zhorelo auto. Je to zločin, tvrdí Beljajev

Na post primátora sa hlási aj šéf Tatravagónky Alexander Beljajev. Zdroj: TASR / Oliver Ondrᚹ

POPRAD- Kandidát na primátora Popradu a jeden z kľúčových sponzorov popradského hokeja Alexej Beljajev je pobúrený útokom na riaditeľa popradského hokeja Ľudovíta Jurínyiho. Tomu predvčerom zhorelo nové osobné auto priamo pred jeho rodinným domom. Beljajev už viac krát v minulosti kritizoval praktiky predchádzajúceho vedenia popradského hokeja a vyhlásil, že jeden z dôvodov, pre ktoré popradská Tatravagónka ktorej je spolumajiteľom nepodporovala miestny hokej, bola práve nedôvera voči bývalému vedeniu hokeja na čele s Tiborom Turanom.

„Nedávno sme podpísali trojročnú sponzorskú zmluvu s HK Poprad, pretože jeho nové vedenie na čele s pánom Jurínyim považujeme nielen za profesionálne, ale aj čestné a transparentné. Útok na tohto pána, ktorého už dnes aj osobne poznám a ktorého považujem za slušného človeka, je preto pre mňa aj osobne absolútne neprijateľný. Má moju plnú podporu“, vyhlásil Alexej Beljajev a dodal, že náprava machinácií, ktoré sprevádzali popradský hokej v minulosti bude zrejme náročnejšia, ako sa mohlo zdať.

Beljajev zároveň vyhlásil, že pokiaľ by uspel v súboji o primátorský post, súčasné vedenie popradského hokeja na čele s Jurinyim bude mať aj jeho plnú primátorskú podporu.

„Poprad je hokejové mesto a fanúšikovia si zaslúžia, aby sme tu mali normálny a normálne fungujúci hokejový klub, ktorého hráči budú robiť fanúšikom radosť,“ dodal na záver Alexej Beljajev.