Regióny Trnava

Rizikové derby aj cyklo preteky. Trnava má pred sebou náročný víkend

Trnavu čaká náročný víkend. ZDROJ: FB/Polícia Trnavský kraj

TRNAVA – Počas nedeľného futbalového derby Spartak Trnava – Slovan Bratislava budú na poriadok v uliciach Trnavy dohliadať stovky policajtov. Organizátor zápas označil ako rizikový, informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Zhruba od 15.00 do 20.30 h bude podľa TASR uzavretá Kollárova ulica, ktorá vedie od železničnej stanice k Štadiónu Antona Malatinského. Doba uzatvorenia sa môže zmeniť podľa aktuálneho vývoja bezpečnostnej situácie. “Polícia žiada fanúšikov oboch klubov, aby sa zdržali nešportového správania, vyhli sa vzájomným provokáciám a konfliktom. Upozorňujeme, že v prípade protiprávneho konania hrozia previnilcom vyššie sankcie a na mieste im policajt môže uložiť pokutu až do 1 000 eur,” uviedla hovorkyňa.
Počas uzatvorenia Kollárovej ulice bude vjazd pre obyvateľov priliehajúcej Ulice Ľ. Podjavorinskej umožnený cez Kollárovu ulicu od svetelnej križovatky Hlboká – Kollárova s následným vjazdom na sídlisko pri bytovom dome na Sladovníckej ulici č. 4. Pre ostatných obyvateľov dotknutých uzatvorením Kollárovej ulice bude vjazd a vstup umožnený podľa pokynov Polície SR.

 

V sobotu od rána od 8.00 do 18.00 hodiny bude kvôli Slovenskému poháru v cyklitike úplne uzavretá Ulica Hlboká. “Obísť ju vodiči môžu cez sídlisko Družba a ulice Spartakovská, Vladimíra Clementisa ale aj cez Starohájsku a Tehelnú ulicu. Vodiči môžu úsek obísť aj cez ulice Halenárska a Jerichova,” upresňujú policajti.

Ako ďalej informujú, uzatvorené budú aj tieto úseky:

▪️Hlboká ulica – v úseku od križovatky s ul. Bučanská, Špačinská, Rybníkova po príjazdovú cestu k bytovým domom Hlboká č. 9 – 26;

▪️Starohájska ulica – v úseku od križovatky Hlboká po križovatku s Tehelnou ulicou;

▪️parkovisko pred Daňovým úradom – úplne uzatvorené pre potreby usporiadateľa;

▪️parkovisko pred VÚC – úplne uzatvorené pre potreby usporiadateľa;

▪️obslúžené nebudú zastávky mestskej autobusovej dopravy na Hlbokej ulici.