Spoločnosť Domáce Kultúra Top

Romantika pod hviezdami. Letné kiná ponúkajú filmové trháky aj poriadnu dávku oddychu

Zdroj: FB Letné kino na Kuchajde

BRATISLAVA – K letu nepochybne patrí slnko, voda a relax pri dobrom filme. Dlhé letné večery vám spríjemnia letné kiná, ktoré pozývajú nadšencov filmových trhákov po celom Slovensku. Každý si tak môže vychutnať dokonalú atmosféru pod holým nebom. Prinášame prehľad zaujímavých zákutí, kde sa premietajú filmy pod nočnou oblohou.

 

Hlavné mesto ponúka najviac možností premietania filmov vonku. Letné kiná pozývajú počas sezóny divákov na atraktívne filmové tituly. Každé miesto je jedinečné a dokonalé na relax.

Kiná uvádzajú a priebežne aktualizujú svoj program na svojich oficiálnych stránkach, či prostredníctvom sociálnej siete. Ak teda neviete, čo s načatým večerom, romantika pod hviezdami je tou správnou voľbou.

Bratislava

Tento rok pripravila Slovenská národná galéria v spolupráci s Film Europe Media Company opäť Letné kino v Berlinke. Diváci sa môžu tešiť na rôznorodé filmy s oceneniami či nomináciami na prestížnych filmových festivaloch. Premieta sa každú stredu od júla do konca augusta. Vždy od 21:00.

Bažant Kinematograf bude na Magio pláži premietať takisto niekoľko trhákov. Kino otvoria v nedeľu 7. júla. Premieta sa od soboty do stredy. Projekcie sú bez vyberania vstupného, vždy od 21:00. ,,Nepremieta sa za mimoriadne nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra. Filmy uvádzame v originálnom znení, so slovenskými, respektíve českými titulkami,‘‘ povedala pre Glob.sk z Bažant Kinematograf Alexandra Strelková. Dodala, že program a termíny zverejnia čoskoro.

 

Diváci sa v Berlinke môžu tešiť na rôznorodé filmy. Zdroj: sng.sk

Niečo pre romantikov

Letné kino na Kuchajde je zase výnimočné tým, že diváci sa aktívne zapájajú do výberu filmov. ,,Letné kino na Kuchajde sa za deväť rokov existencie stalo značkou. O výbere filmu tak, ako každý rok rozhodujú samotní diváci hlasovaním na internete, v ponuke bude vždy trojica filmov. Dramaturgia je nastavená tak, aby si v priebehu leta prišli na svoje priaznivci rôznych filmových žánrov. Tak, ako po minulé roky, vstup do kina je bezplatný,” povedal pre Glob.sk starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý. Premieta sa každú stredu a sobotu. V júli o 21:30 a v auguste o 21:00. ,,Letné kino na Kuchajde je z pohľadu záujmu ľudí mimoriadne úspešný projekt. Hoci jednotlivé projekcie ovplyvňuje počasie, stalo sa nám, že v daždi prišli ľudia v pršiplášťoch,” dodal Kusý.

 

Romantika pod holým nebom. Zdroj: FB Letné kino na Kuchajde

Senec

Premietanie pod holým nebom ponúka aj amfiteáter v Senci. Letné kino očarí divákov tými najúspešnejšími titulmi. Vstupné na jednotlivé premietania je päť eur.

Žilina

Vychutnať film si až do konca augusta môžete aj v komornejšom prostredí na žilinskej Stanici. Na svoje si prídu nadšenci filmu každý utorok o 21:00. Najnovšie Stanica pozýva na čiernu krimi komédiu BlacKkKlansman – neuveriteľný príbeh historicky prvého černošského policajta v Colorade, ktorý sa rozhodol infiltrovať do Ku-klux-klanu. Vstupné sú tri eurá, zľavnené dve eurá.

 

Letné kiná sú obľúbenou destináciou. Zdroj: TASR / Branislav Račko

Banská Bystrica

Banskobystrický amfiteáter láka svojich návštevníkov na čerstvo digitalizované letné kino, ktoré otvorilo už svoju piatu sezónu. Filmovú šnúru odštartovali na deň detí. Okrem klasických utorkov sa hrajú filmy aj počas ďalších dní v týždni. „Túto sezónu si užijete digitálne premietanie s novou projekčnou technikou s obrazom na celý rozmer plátna. Temné časy tmavého a mrňavého obrazu sú preč. A nie len to – vďaka tomu môžme hrať aj premiérové tituly a novinky, premietať sa bude častejšie (niekoľkokrát týždenne) a výber z programu bude bohatší,“ povedal pre bbonline.sk premietač Michal Jaso.

Košice

Košičania sa už tradične môžu tešiť na filmové novinky v prírodnom kine. Mestu neodmystliteľne patrí Amfiteáter, ktorý fanúšikom ponúka to najčerstvejšie, čo vo svete kinematografie vzniklo. Plejáda rôznych titulov čaká návštevníkov od 27. júna do 31. augusta. V júni a v júli sa rozsvecuje plátno o 21:00 a v auguste o 20:00. ,,Premietacie večery sa prispôsobujú požiadavkám divákov, ktorým viac vyhovuje záver týždňa. Zväčša to budú štvrtky, piatky a soboty a len vo výnimočných prípadoch, kedy budú v Amfiteátri iné kultúrne podujatia, sa filmy budú premietať v iné dni,‘‘ uviedla organizácia K13 – Košické kultúrne centrá. Počas tohtoročných večerov si diváci budú môcť pozrieť akčné snímky, komédie, horory, pripravené sú aj filmy pre deti. Najväčším lákadlom bude zrejme trhák Bohemian Rhapsody. Pred uvedením samotného filmu o rockovej skupine Queen bude v Amfiteátri Freddie Mercury show. Jeho piesne zaspieva spevák Peter Paul Pačut. ,,O nové filmové zážitky núdza nebude. Zostáva veriť, že v letnom kine budú svietiť hviezdy na plátne aj na oblohe a dážď ho v každý filmový večer oblúkom obíde,‘‘ dodala organizácia.

Okrem spomínaných miest organizujú letné kiná aj ďalšie slovenské mestá, ktorých program si určite nenechajte ujsť: Kežmarok, Nitra, Pezinok, Trenčín, či Zvolen.

 

Galéria
Premietacie večery sa v Košiciach prispôsobujú požiadavkám divákov. Zdroj: FB AMIK Košice
Mnohé mestá organizujú letné kiná. Zdroj: TASR / Branislav Račko
Premietanie na Magio pláži. Zdroj: FB Magio Pláž
Premietanie v Banskej Bystrici. Zdroj: bbamfiteater.sk
Letné kiná sú obľúbenou destináciou. Zdroj: FB AMFIK Košice
Divákov organizátori lákajú na mnohé trháky. Zdroj: FB Letné kino na Kuchajde
Premietanie na Magio pláži. Zdroj: TASR / Jakub Kotian
navigate_before
navigate_next