Spoločnosť Regióny Domáce

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici sa konečne dočká miliónovej rekonštrukcie

Zdroj: SITA / Jakub Julény

BRATISLAVA – Rekonštrukcia Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici sa má začať koncom tohto roka. Ukončená by mala byť v roku 2023, pričom rekonštruovať sa má počas plnej prevádzky nemocnice. Avizovala to ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) po tom, ako vláda v stredu schválila rekonštrukciu nemocnice za viac ako 100 miliónov eur.

 

“Chceme, aby naši pacienti dostali adekvátnu zdravotnú starostlivosť v pekných priestoroch. Je pre nás podstatné, že rekonštrukcia prebehne za plnej prevádzky, pacient nebude vnímať žiadne obmedzenie,” doplnila ministerka.

Podľa premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) je rozhodnutie o rekonštrukcii plne v súlade so stratégiou v zdravotníctve. Ministerka uviedla, že pri nákupoch zdravotníckej techniky, ako aj pri rekonštrukciách postupujú efektívne. “Začali sme zvrchu, zhora, keď sme si presne povedali, ktoré nemocnice v ktorých mestách musia byť špičkové, či už v Bratislave, Košiciach, Martine, Banskej Bystrici, aby pacient z regiónov, z každej jednej dediny, mal nárok na kvalitnú špičkovú zdravotnú starostlivosť,” priblížila Kalavská.

Vláda odsúhlasila materiál, ktorým rozhodla, že súhlasí s masívnou rekonštrukciou Rooseveltovej nemocnice, ktorá má obsiahnuť objem viac ako 100 miliónov eur.

Riaditeľka Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková ešte koncom decembra avizovala, že rekonštrukcia počíta s obvodovým plášťom, strechami, výmenou okien či tepelným hospodárstvom vrátane klimatizácie. Zvýšiť sa má podľa nej aj sociálny štandard pacienta.