Politika Domáce Top

Rozhoduje sa, či Slovensko bude mafiánskym štátom, odkazuje Kiska

BRATISLAVA – V týchto dňoch sa podľa prezidenta Andreja Kisku rozhoduje, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Reaguje tak na úniky daňových dokumentov, podľa ktorých náklady na svoju kampaň započítal do nákladov svojej firmy.

„Je neprijateľné, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti politikom. Ak je možné, že je takýmto spôsobom napadnutá hlava štátu, žiaden človek si na Slovensku nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky vydierania nebudú použité proti nemu,” tvrdí Kiska na dnes zverejnenom videu na svojej facebookovej stránke. Dnes do niektorých redakcií prišli ďalšie dokumenty k prípadu, prvýkrát prišiel anonymný mail v pondelok večer.

Andrej Kiska

MAFIÁNSKE PRAKTIKY V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je alebo nie je mafiánskym štátom. Je neprijateľné, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti…

Nemá čo skrývať

V utorok Kiska reagoval, že nemá čo skrývať, povedal, že nezrovnalosti medzi firmami a daňovou kontrolou sú bežné a aj tak sú dane a penále splatené. Kiska na videu takisto informuje, že požiadal ministra financií Petra Kažimíra, aby mu to vysvetlil a informoval ho, aké vyvodí dôsledky.

„Dnes som požiadal ministra financií Petra Kažimíra o vysvetlenie, ako je možné, že zákonom chránené informácie finančnej správy unikajú cez anonymné e-maily z Ukrajiny. Zároveň som ho vyzval, aby ma do pondelka dopoludnia pred mojím odletom na Valné zhromaždenie OSN informoval, aké dôsledky z toho vyvodí,” povedal Kiska s tým, že túto situáciu považuje za veľmi vážnu.

Prečítajte si viac o kauze prezidenta Andreja Kisku!

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: FB / Andrej Kiska