Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

RTVS sa spamätáva z tvrdej rany pandémie. Divákov čakajú premiéry obľúbených relácií

Zdroj: RTVS / Milujem Slovensko

BRATISLAVA – Aj verejnoprávna stanica Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) musela riešiť zapeklitú situáciu, ktorú spôsobil koronavírus. Pozastavili výrobu obľúbených programov a relácií. Teraz ale hlási návrat. Pomaly ale isto spúšťa internú výrobu. Prísne hygienické podmienky sú stále nevyhnutnosťou.

 

Vrátiť sa do normálu a fungovať ako predtým, bol sen azda každej televízie. RTVS sa musela s koronavírusom popasovať. Mnohým problémom sa však nevyhli. Na nejaký čas pozastavili výrobu vlastných programov. Situácia sa ale pomaly zlepšuje a RTVS informuje o spúšťaní výroby pozastavených programov. „Robíme všetko pre to, aby sme našim divákom pripravili bohatú jeseň. Najbližšie štyri mesiace využijeme na výrobu cyklických programov, obľúbených titulov, ale dokončujeme aj niekoľko veľmi zaujímavých filmov či seriálov. Jesenná štruktúra bude plná premiér,“ informuje televízny programový riaditeľ Marek Ťapák.

 

RTVS obnovuje svoju výrobu. Zdroj: RTVS / Slovensko v obrazoch

Premiérový víkend

Najnovšie sa začali natáčať nové časti publicistických relácií. V nedeľu sa môžu diváci tešiť na premiéry Slovensko v obrazoch (11:00) a Občan za dverami (13:00).

Po víkende sa spúšťajú ďalšie relácie. ,,Od pondelka 11. mája sa do podvečernej štruktúry Dvojky opäť vrátia Správy RTVS z regiónov a po 22:00 štartujú Reportéri,’’ uviedla hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Nadšenci umenia a kultúry sa budúcu sobotu 16. mája dočkajú na Jednotke magazínu Kultúra.sk. V máji sa budú ešte vyrábať SK Dejiny a Experiment.

 

Diváci sa môžu tešiť na mnohé premiéry. Zdroj: RTVS / Slovensko v obrazoch

Plné ruky práce

Televízia však bude mať čo robiť aj najbližšie mesiace. ,,Od júna a v letných mesiacoch sa budú natáčať nové Záhady tela, Milujem Slovensko, Tajomstvo mojej kuchyne, Neskoro večer a rovnako napríklad Família, Moja diagnóza a detské programy Fidlibum či Fidlibumove rozprávky,’’ dodáva Rusnáková. RTVS si rovnako potrpí na vianočné rozprávky. V júni je naplánovaná prvá klapka novej rozprávky O liečivej vode. 

Niektoré programy pokračujú bez prerušenia. Aj počas pandémie sa neustále pripravujú relácie Dámsky klub, Duel, 5 proti 5, Večera s Havranom a Do kríža. Od minulého týždňa naplno beží dabing akvizičných titulov. ,,Slovenskí herci v štúdiách televízie nadabovali bláznivú taliansku komédiu My a Giulia, poľský film inšpirovaný skutočným príbehom Vôľa žiť a v týchto dňoch sa nahráva japonský vzdelávací seriál pre deti Mimikry,’’ hovorí Rusnáková.

 

Počas letných mesiacov je na pláne nakrúcanie šou Milujem Slovensko. Zdroj: RTVS / Milujem Slovensko

Jubilejné vydanie

Slovenský rozhlas takisto prináša dobré správy. Rovnako rozbehol výrobu pozastavených programov. Týka sa to relácií Pálenica Borisa Filana na Rádiu Slovensko, Historia Magistra Vitae na Rádiu Devín, či Panpulóni na Rádiu Junior. „Výroba zábavnej relácie Pichli vidly prestávku nemala a teší ma, že aj ostatné zábavníky nabiehajú na obvyklý cyklus. Už túto nedeľu 10. mája ponúkneme premiérové 100. vydanie relácie Spojky, ktorej autorkou je Adela Vinczeová. Rozprávať sa v nej bude s modelkou Lindou Nývltovou,” skonštatoval programový riaditeľ rozhlasu Michal Dzurjanin.

Veľkým očakávaním je audiokniha Websterovci – Dobrú noc, deti. Tú pripravuje herec Richard Stanke.

 

Projekty obnovuje aj rozhlas. Zdroj: RTVS / Rádio Slovensko

Mohlo by vás zaujímať:

 

RTVS plánuje aj natáčanie novej vianočnej rozprávky O liečivej vode. Zdroj: pixabay.com