Spoločnosť Domáce

RTVS zaraďuje do vysielania Trojky programy pre školákov aj seniorov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) zaraďuje v dôsledku druhej vlny pandémie nového koronavírusu do vysielania Trojky programy pre školákov a seniorov. TASR o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský.

 

Programy majú pomôcť stredoškolákom pri dištančnom vyučovaní a seniorom pri predchádzaní zdravotným rizikám. Cyklus prinesie RTVS na obrazovky Trojky od 19. októbra každý pracovný deň.

„V snahe pomôcť stredoškolákom a hlavne maturantom pri dištančnom vyučovaní zaraďujeme do vysielania cyklus televíznych adaptácií pôvodných literárnych diel, ktoré sú súčasťou maturitných skúšok,“ spresnila Judita Gembická z RTVS.

RTVS vo vysielaní reflektuje aj hrozby a záťaž kladenú na seniorov, ktorí sú počas pandémie rizikovou skupinou obyvateľstva. „Pre seniorov zaraďujeme do vysielania Trojky Encyklopédiu prevencie. Ide o 20-dielny cyklus, ktorý radí seniorom, ako sa vyhnúť nákaze, udržať si duševné zdravie, predchádzať bezpečnostným rizikám a v neposlednom rade, ako si posilňovať svoj organizmus cvičením,“ dodala Gembická.