Regióny Bratislava

“Rúška dole, hlavy hore!” vykrikujú od rána protestujúci pred prezidentským palácom

BRATISLAVA – V hlavnom meste opäť vyšli protestanti do ulíc. Po minulotýždňových demonštráciách pred Národnou radou, sa dnes nespokojný dav zišiel priamo pred Prezidentským palácom. Na mieste sú desiatky policajtov.

 

Minulý týždeň im nestačil. Pobúrení demonštranti sa dnes nahromadili pred sídlom prezidentky. Protestujúci sa rozhodli, že vyhlásia generálny štrajk. Podľa ich slov bojujú proti obmedzovaniu práv a proti genocíde národa. Kritizujú prezidentku Zuzanu Čaputovú, členov vlády i parlamentu. Negatívne sa vyjadrujú na adresu médií a novinárov. Demonštrujú proti pandemickým opatreniam, odmietajú očkovanie proti COVID-19 i testovanie na ochorenie. Pandémiu označili za podvod. “Rúška dole, hlavy hore,” vykrikujú protestujúci z Hodžovho námestia v centre Bratislavy. Niektorí z nich držia v rukách štátne vlajky či transparenty s nápismi “vakcína je vražda” či “apartheid”. Odmietajú novelu, podľa ktorej by sa malo pri tvorbe opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz.
Pre protest je z bezpečnostných dôvodov uzatvorená vo štvrtok a v piatok Grassalkovichova (Prezidentská) záhrada v centre Bratislavy. Protest stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam a vláde bol od piatka (23. 7.) aj pred Národnou radou SR.