Ruská tajná služba odhalila bunku Islamského štátu, ktorá chystala útoky v Moskve a okolí

MOSKVA – Ruská tajná služba FSB v stredu oznámila, že zneškodnila bunku džihádistickej organizácie Islamský štát (IS), ktorá plánovala teroristické útoky v Moskve a priľahlom regióne. Jeden z jej členov bol zadržaný vo Vladimirskej oblasti ležiacej asi 200 kilometrov východne od Moskvy, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na tlačovú službu FSB.

 

Zadržaným je občan “jednej z krajín Strednej Ázie”. Podľa agentúry TASS bolo zadržaných aj ďalších “najmenej päť” podozrivých. Jeden z nich sa medzičasom priznal k spoluúčasti na príprave teroristických útokov. Počas operácie FSB sa na miestach pobytu radikálnych islamistov našlo aj improvizované výbušné zariadenie, ďalšie podobné predmety a dokumenty.

Podľa FSB cieľom bunky IS bolo aj verbovanie nových členov do radov Islamského štátu a získavanie finančných darov na jeho podporu. Interfax dodal, že v prípade pokračuje vyšetrovanie i operatívne pátranie. Islamský štát je v Rusku označovaný za teroristickú organizáciu, ktorá je zákonom zakázaná.

Viac o téme: bunka, FSB, Islamský štát, Moskva, odhalenie, plán, Rusko, tajná služba, teroristický útok

Súvisiace články