Politika Zahraničné

Rusko bude vysielať Sluhu národa v hlavnej úlohe s ukrajinským prezidentom

Ruská televízia začne v stredu večer vysielať ukrajinský televízny komediálny seriál v hlavnej úlohe s novým ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Zdroj: TASR / AP

MOSKVA – Ruská televízia začne v stredu večer vysielať ukrajinský televízny komediálny seriál v hlavnej úlohe s novým ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že vysielanie seriálu začne v čase obnovených snáh o dosiahnutie mierového riešenia v konflikte na východe Ukrajiny.

 

Seriál Sluha národa sa v programe stanice TNT objaví dva dni po tom, ako došlo k prvému priamemu rokovaniu Zelenského s jeho ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.

Stanicu vlastní spoločnosť Media Gazprom, mediálne krídlo ruského gigantu Gazprom. Stanicu podľa mediálneho domu pozerá týždenne 38,5 milióna Rusov.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na otázku novinárov, či si Putin tento seriál pozrie, odpovedal, že asi nie, lebo “nemá čas”.

Na jeseň 2015 sa seriál Sluha národa stal najúspešnejším televíznym projektom Ukrajiny. Komediálny seriál mal 24 častí a odvysielané boli tri série. Vysielacie práva kúpil i internetový filmový kanál Netflix.

Seriál je príbehom učiteľa dejepisu Vasyla Holoboroďka, ktorý sa zásluhou náhodných udalostí stal prezidentom, pričom v úrade sa pustil do boja s korupciou a oligarchami. Týmto témam boli venované prvé dve série.

Seriál Sluha národa, v ktorom hral 41-ročný Zelenskyj hlavnú rolu, sa fakticky stal začiatkom jeho politickej dráhy. V decembri 2017 založil rovnomennú stranu a stal sa jej lídrom.