Politika Zahraničné

Ruský minister energetiky Alexandr Novak sa nakazil koronavírusom. Nemá žiadne príznaky

Zdroj: TASR / AP

BLAGOVEŠČENSK – Ruský minister energetiky Alexandr Novak mal pozitívny test na nový druh koronavírusu. Oznámil to v utorok ruský premiér Michail Mišustin na stretnutí vládneho výboru pre sociálno-ekonomický rozvoj Ďalekého východu, ktoré sa konalo v meste Blagoveščensk, informovala agentúra TASS.

 

“Bohužiaľ, Alexandr Novak sa nakazil. Želajme mu rýchle uzdravenie. Vlastne sem prišiel, ale vrátil sa do Moskvy bez toho, aby sa zúčastnil (na tomto stretnutí),” povedal Mišustin. Hovorkyňa ministerstva energetiky pre agentúru TASS uviedla, že Novak sa virtuálne zúčastní na stretnutí monitorovacieho výboru OPEC+, ktoré sa uskutoční 19. augusta.

“Ruský minister energetiky Alexander Novak bol počas pracovnej cesty na Ďaleký východ pozitívne testovaný na COVID-19. Nemá nijaké príznaky a cíti sa dobre. V plnení svojich pracovných povinností bude pokračovať na diaľku. Devätnásteho augusta sa zúčastní na stretnutí monitorovacieho výboru OPEC+,” dodala hovorkyňa. Pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2 mali v uplynulých mesiacoch i ruský premiér Michail Mišustin, minister výstavby Vladimir Jakušev, ministerka kultúry Oľga Ľubimovová, minister pre vedu a vysoké školstvo Valerij Faľkov a tiež Dmitrij Peskov, hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina.